Kiélezett meccseket játszottak a Maros megyei focibajnokságban

Horváth Bálint Ottó 2023. október 30., 10:23 utolsó módosítás: 2023. október 30., 10:28

Egy kivétellel rendkívül szoros eredmények születtek a Maros megyei labdarúgó 4. Liga elitcsoportjának hétvégi 8. fordulójában. Marosludas idegenben verte a címvédőt a rangadón, a Marosvásárhelyi ASA megküzdött a három pontért a városi vetélytársa ellen.

A Marosvásárhelyi ASA megküzdött a három pontért. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Rangadót rendeztek a bajnokság első szériájában az első két helyezett között, a címvédő Radnóti SK a marosludasi csapatot fogadta. Fordulatos küzdelmet hozott a párharcuk: a házigazda kétgólos előnyre tett szert, de az első félidő közepére a vendégek szépítettek, majd az utolsó félórában újabb két találattal a javukra fordították az eredményt. A 3–2-es győzelemmel Marosludas visszavette a vezetést a tabellán, három ponttal előzi meg a radnótiakat.

A többi mérkőzésen a harmadik helyen álló, újonc Mezőpagocsa két pontot elveszített hazai pályán a Dicsőszentmártoni A&A Grup ellen, Búzásbesenyő 3–1-es hátrányból jött vissza és nyert a Dicsőszentmártoni Chimica vendégeként, ahol megszerezte szezonbeli első győzelmét, míg a sereghajtó Segesvár a Dános elleni döntetlennel begyűjtötte az első pontját.

1

A 2-es szériában marosvásárhelyi városi derbi zajlott az Academica Transilvania és az ASA között. A bajnoki címre pályázó, vendég piros-kék együttes 2–0-ra vezetett, de a hazaiak egy gólt lefaragtak a hátrányukból, majd az utolsó huszonöt percben emberelőnyben is játszottak, de nem sikerült az egyenlítés. Az ASA megőrizte az előnyét és sikerével két pontra megközelítette az éllovas Marosszentkirály-Náznánfalva csapatát, amely szabadnapos volt.

A további párosításokban megszakadt Szováta három meccs óta tartó győzelmi sorozata, miután 3–2-re alulmaradt a Marosvásárhelyi Atletic otthonában, Magyaró ugyanilyen eredménnyel nyert Erdőszentgyörgy ellen, míg Marosoroszfalu 6–1-re múlta felül idegenben Nyárádszeredát.