Hirdetés

Kiélezett csata várható a feljutásért a 2. Ligában – szezonbeharangozó

A nyáron megerősödött csíki alakulat szerdán a Bukaresti Steaua ellen játssza első bajnokiját
Fotó: Pinti Attila

2021. július 31., 08:35

Edzőkeringő, névváltoztatások, kiszámíthatatlanság, ami a feljutási esélyeket illeti – hétvégén elrajtol a román másodosztályú labdarúgó-bajnokság új szezonja, melynek során az FK Csíkszereda ismét a felsőházi rájátszást célozza meg.

2021. július 31., 08:35

Noha a nyár folyamán felmerült, hogy a 2. Ligában akár visszatérhetnek a korábbi lebonyolítási rendszerhez, a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) végül mégis kitartott a tavaly bevezetett struktúra mellett. A másodosztályban érdekelt húsz együttes az alapszakaszban egyszer mérkőzik meg egymással, majd a 19. forduló után a mezőny kettészakad: a felsőházban a legjobb hat a feljutásért harcolhat, míg a többi 14 együttes – két csoportra bontva – a kiesés elkerüléséért küzdhet. A play-offban oda-visszavágókat, a play-outban viszont csak odavágókat rendeznek. A felsőházi rájátszás két legjobbja feljut az élvonalba, a harmadik és a negyedik osztályozót játszik, míg az alsóházból összesen öt gárda búcsúzik: a csoportok ötödik és hatodik helyezettjei, illetve a negyedikek közti osztályozó vesztese.

Az FK Csíkszereda harmadik idényét kezdi a második vonalban, és a piros-feketék megismételnék a tavalyi bravúros menetelést,

Hirdetés

amikor is sikerült bejutniuk a felsőházi rájátszásba, ott pedig egészen az utolsó fordulóig versenyben voltak az osztályozót jelentő pozíciókért.

A székelyföldi csapat végül az ötödik helyen zárt, és idén is az első hat közé kerülést célozza meg. A folytonosság a csíkiak mellett szól, hiszen miközben a másodosztályú klubok több mint fele edzőt váltott az előszezonban, addig az FK-nál továbbra is Valentin Suciunak szavaznak bizalmat.

Csürös Attiláék az elmúlt idényben még harmadosztályú, de ezúttal feljutási joggal nem rendelkező CSA Steaua pályáján mutatkoznak be a bajnokságban.

Az első forduló bukaresti zárómérkőzését szerdán este főműsoridőben, fél 9-től rendezik, és a találkozót három romániai tévétársaság, a Digi Sport, a Telekom Sport és a Look Sport is közvetíti.

A székely csapatra nehéz szezonkezdés vár, ugyanis a bonyolultnak ígérkező fővárosi kiszállás után a következő öt fordulóban kizárólag olyan gárdák lesznek az ellenfelek, amelyek esélyesnek tűnnek a feljutásra: hazai pályán az Astra Giurgiu (2. forduló), a Concordia Chiajna (4.) és a Kolozsvári Universitatea (6.), idegenben pedig a Petrolul Ploiești (3.) és az FC Hermannstadt (5.) vár az FK-ra.

A nagy edzőkeringő és a szokásos nyári játékosvándorlás nehézzé teszi a szezon előtti esélylatolgatást, de az előző kiíráshoz hasonlóan ezúttal is rendkívül kiélezett csatára van kilátás a felső- és alsóházban.

Érdekesség, hogy az utóbbi időben hét klub is kisebb-nagyobb névváltoztatáson esett át. A leglátványosabb a Konstancai Unireáé, amely a Viitorullal egyesült Farul helyét veszi át a másodosztályban, de például a Brassói Corona Brassói FC, a Gloria Buzău FC Buzău, míg a Temesvári ASU Poli Temesvári SSU Poli néven folytatja.

Az FK Csíkszereda mellett az erdélyi és a bánsági régiót további hét csapat képviseli: a Brassói FC, a Hermannstadt és a szintén Szeben megyei Sellenberki SK, a Kolozsvári U, a Dési Unirea, valamint a két temesvári gárda, az SSU Poli és a Ripensia.

Labdarúgó 2. Liga, az 1. forduló programja:
szombaton 11 órától
Temesvári Ripensia–Dunărea Călărași, Dési Unirea–Unirea Slobozia, Sellenberki SK–Dacia Unirea Brăila, Astra Giurgiu–Bukaresti Metaloglobus, Petrolul Ploiești–Jászvásári Poli és Concordia Chiajna–Konstancai Unirea;
szombaton 13.30-tól
FC Hermannstadt–FC Buzău;
vasárnap 12 órától
Brassói FC–Viitorul Pandurii Târgu Jiu;
kedden 18 órától
Kolozsvári Universitatea–Temesvári SSU Poli;
szerdán 20.30-tól
CSA Steaua–FK Csíkszereda.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A magyarokat szidták az FC Argeș szurkolói

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.

Saját nevelésű fiatalok a légiósok helyén: kiderült, milyen kerettel indul a GYHK

Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.

Székelyhon

Lesodródott az útról egy autó Csíkszereda kijáratánál – frissítve

Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.

`
Krónika

Meloni „kirúgná” Spanyolországot Schengenből, miután több tízezer migráns özönlött el egy spanyol exklávét

A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.

Krónika

Lisszabontól Kolozsvárig két keréken – 4000 kilométert tekert Európán át a kolozsvári nőgyógyász

Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.

Főtér

Általános sztrájk kezdődik kedden a kórházakban – hírek hétfőn

Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.

Ez is érdekelheti

Fordulatos mérkőzésekkel rajtolt el a 2. ligás bajnokság

Nyolc mérkőzéssel szombaton elkezdődött a román labdarúgó 2. Liga 2026–2027-es idénye. Több találkozón is fordulatos küzdelemben dőlt el a három pont sorsa, ugyanakkor nagy meglepetés nem született a nyitónapon.

Rövid ideig vezetett, kikapott a szezonnyitón a Marosvásárhelyi ASA

Vereséggel kezdte a labdarúgó 2. Liga új idényét a Marosvásárhelyi ASA, amely a vezetést ugyan megszerezte, de csak rövid ideig volt előnyben, és végül 2–1-re maradt alul a Resicabányai CSM vendégeként.

Két csapatban is játszhatnak ugyanabban a szezonban az U21-es labdarúgók

Jelentős szabálymódosítást hagyott jóvá a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a 2026–2027-es idénytől az U21-es játékosok ugyanabban a szezonban a Szuperligában és a 2. Ligában is pályára léphetnek.

Visszalépett a Hermannstadt, többen a feljutásra hajtanak, titkos esélyesek is lehetnek – rajt előtt a 2. Liga

Szombaton kezdetét veszi a román labdarúgó 2. Liga 2026–2027-es szezonja. A mezőny ezúttal is erősnek ígérkezik, miközben a csapatok felének nincs feljutási joga. Az FC Hermannstadt az utolsó pillanatban visszalépett a küzdelmektől.

Vereséggel hangolt a bajnoki rajtra a Marosvásárhelyi ASA

Egyik másodosztályú társa ellen tartotta a főpróbát a bajnokság jövő hétvégi rajtja előtt a Marosvásárhelyi ASA, a szombati idegenbeli mérkőzésen két góllal kapott ki a Besztercei Gloriától.

Példátlan helyzet a 2. Ligában: a mezőny fele nem juthat fel az élvonalba

Soha nem látott helyzet alakult ki a román labdarúgó 2. Ligában: a 22 csapatos mezőnyből 11 együttesnek nincs feljutási joga a Szuperligába. A Román Labdarúgó-szövetség emiatt a versenykiírás módosítását fontolgatja, ám ez egy ideig még várat magára.

Kemény kiszállásokkal indítja a 2. Ligát a Marosvásárhelyi ASA

Kisorsolták a labdarúgó 2. Liga 2026–2027-es szezonjának menetrendjét az alapszakaszban. A Marosvásárhelyi ASA idegenben kezdi a bajnokságot, a Resicabányai CSM vendége lesz, és a folytatásban is kemény kiszállások elé néz.

Még nem teljes a Marosvásárhelyi ASA kerete, a vezetőedző bízik az új igazolásokban

A felkészülési időszak végéhez közeledik a Marosvásárhelyi ASA, amely még további igazolásokban gondolkodik a labdarúgó 2. Liga rajtja előtt. Eusebiu Tudor vezetőedző szerint a csapat jó úton halad, de a keret véglegesítése még hátravan.

Kiderült, mikor sorsolják ki a menetrendet a 2. Ligában

A labdarúgó Szuperliga már ezen a hétvégén elrajtolt, hamarosan pedig a másodosztályban is útjára indul a labda. A Román Labdarúgó-szövetség bejelentette, hogy július 22-én, szerdán készítik el a 2. Liga 2026–2027-es alapszakaszának menetrendjét.

Legyőzte az élvonalból kiesett csapatot a Marosvásárhelyi ASA

Megszerezte első győzelmét a felkészülési időszakban a labdarúgó 2. Liga új idényére hangoló Marosvásárhelyi ASA, a brassói edzőtáborban 2–1-re nyert az előző szezonban az élvonalból kiesett Bukaresti Metaloglobus ellen.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!