A két élvonalban vitézkedő együttes egyaránt a C csoportban szerepelt, három játéknapot követően tökéletesen megegyezett a statisztikájuk, ezért volt szükség erre a találkozóra. Egyetlen meccsen dőlt el, hogy ki lesz a továbbjutó. A megmérettetés során nagyszebeni alakulat volt az esélyesebb, a bajnokságban is jobban teljesít a csapat.
A rendes játékidőben nem bírt egymással a két gárda, ezért következett a kétszer 15 perces hosszabbítás. Itt is fegyelmezett játékot mutatott mindkét fél, ám a 111. percben Ianis Stoica volt eredményes, ezzel a találattal pedig a Hermannstadt megnyerte a párharcot és továbbjutott a Román Kupa negyeddöntőjébe.
A magyar állami támogatások bizonytalanságáról, a Sepsi OSK pénzügyi helyzetéről és a klub jövőjéről is beszélt Diószegi László a Tusványoson. A klub tulajdonosa szerint nincs pánik, de ideje nyíltan beszélni a problémákról, mielőtt túl késő lenne.
A Corvinul elleni vereségről, az FK Csíkszereda pénzügyi helyzetéről, az önkormányzati támogatások hiányáról, Kleinheisler László távozásáról és a klub jövőjéről is őszintén beszélt Szondy Zoltán a Buzánszky Jenő Sportteraszon, a 35. Tusványoson.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Egy férfi leköpte Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti Nyugati pályaudvaron, ahová a kormányfő Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel együtt érkezett, hogy ismertesse a 3500 milliárd forintos Baross Gábor Vasútfejlesztési Programot.
Lesz-e vagy sem, ki lesz ott és ki nem, ki hív meg kit és kit nem, ki utasítja vissza és ki nem – az elmúlt hónapokban ezek a kérdések „csapták a reklámot” az idei Tusványosnak. Magyar Péternek a jelek szerint bejött az idei jelmondat: „Veled teljes!”.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!