Miután a székelyföldi együttes a szerdai játéknapon kétszer egyenlítve csak döntetlent játszott a Sellenberki SK vendégeként, a ranglistán előtte egyenes ágon való feljutást jelentő helyet elfoglaló Gloria Buzăunak lehetősége volt meglépni.
A csütörtöki összecsapáson a Gloria ellenfele hazai pályán a feljutásra nem jogosult Vajdahunyadi Corvinul volt, amellyel szemben az első félidő után nagyon nehéz helyzetbe került, a vendégek ugyanis kétgólos előnyre tettek szert. Egy óra játékot követően viszont szépített a házigazda, majd a végéig hajszolta az egyenlítést, a hosszabbításban pedig egy büntetőből szerzett találattal kiharcolta a 2–2-es döntetlent.
Az eredmény következtében a Gloria Buzău négy fordulóval a bajnokság vége előtt továbbra is két ponttal előzi meg az osztályozós helyen álló FK Csíkszeredát.
A hétvégi fordulóban a bodzavásári csapat a sereghajtó CS Mioveni-t, míg Ilyés Róbert legénysége az éllovas és az élvonalba már feljutott Unirea Sloboziát fogadja.
| 2024. 04. 24. 17:00 | Sellenberki SK Sellenberk | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 2-2 |
| 2024. 04. 24. 19:00 | CS Mioveni Mioveni | Unirea Slobozia Slobozia | 0-1 |
| 2024. 04. 25. 19:00 | Gloria Buzău Gloria | Vajdahunyadi Corvinul Corvinul | 2-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unirea Slobozia Slobozia | 6 | 4 | 1 | 1 | 7-3 | 53 |
2 | Vajdahunyadi Corvinul Corvinul | 6 | 2 | 3 | 1 | 7-5 | 46 |
3 | Sellenberki SK Sellenberk | 6 | 0 | 4 | 2 | 3-6 | 46 |
4 | Gloria Buzău Gloria | 6 | 1 | 5 | 0 | 6-5 | 42 |
5 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 6 | 2 | 2 | 2 | 7-7 | 40 |
6 | CS Mioveni Mioveni | 6 | 0 | 3 | 3 | 2-6 | 36 |
A legújabb részben szó esik a magyar válogatott kudarcáról, a román sportsajtó kárörvendő hangneméről, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK fontos mérkőzéseiről, a GYHK nemzetközi szerepléséről és Kerekes Éva kézilabda-karrierjének alakulásáról is.
Parádés gólokkal robbant be a nemzetközi köztudatba a Besztercei Gloria zetelaki származású kézilabdázója, Kerekes Éva. A 24 éves balszélső jelenleg 12 találatnál tart a Bajnokok Ligájában. Remek formájának hála ott lehet a közelgő világbajnokságon is.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
A koalíció úgy döntött, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja a fizetésük 70 százaléka lesz – jelentette be Kelemen Hunor, az RMDSZ elöke kedden.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!