Hirdetés

Büntetőt kapott az FK Csíkszereda, házigazdája le akart vonulni a pályáról

Nem tudták elfogadni a döntést a Sellenberk játékosai. Korábbi felvétel
Fotó: Pinti Attila

Feszültségekkel teli volt az FK Csíkszereda Szeben megyei kiszállása a Sellenberki SK ellen. A székelyföldiek kétszer is egyenlítve pontot mentettek a szerdai mérkőzésen, amelynek vége előtt házigazdájuk le akart vonulni a pályáról.

2024. április 24., 19:20

A labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszás hétközi, 6. fordulójában a play-offban még nyeretlen Szeben megyei gárda vendégeként Nagydisznódon lépett pályára a feljutásért küzdő FK Csíkszereda, amelynek az első fordulóban otthon sikerült legyőznie a tabellán előtte álló vetélytársát.

Hirdetés

Gyors gólváltással indult a mérkőzés,

az 5. percben Monea könnyedén megverte a védőjét és védhetetlenül lőtt Gyenge hálójába, ezzel megszerezte a vezetést Sellenberknek. Alig két perccel később Pintér Bence laposan elvégzett szabadrúgása a sorfal alatt utat talált a kapuba, így a csíkiak máris kiegyenlítettek.

Ezt követően a házigazdák uralták a játékot, a 14. percben visszavehették volna a vezetést, ismét a gólszerző Monea került helyzetbe, ám ezúttal célt tévesztett.

Aztán az első félidő közepére megpróbálta átvenni az irányítást az FK, azonban helyzetig nem tudott eljutni, mindössze egy újabb pontrúgásból próbált veszélyeztetni. Sokáig nem alakult ki komoly gólszerzési lehetőség egyik oldalon sem, majd éppen a szünet előtt a hazaiaktól Alexandru Pop fölé durrantott.

Jobban kezdte a második játékrészt a Sellenberk, előbb Tudor Călin távoli lövése okozott kisebb gondot a csíkiak kapusának, majd

az 54. percben be is találtak, Visic három vendég védő között is gólt szerzett.

Nem sokkal később közel volt az egyenlítéshez az FK, Gyenge hosszú kirúgása után a hazaiak védője elvétette a labdát, Makrai került ziccerbe, de a kapufát találta el. Ezután kétszer is veszélyes helyről végezhettek el szabadrúgást a vendégjátékosok, de a lövések elakadtak a blokkban.

A hajrához közeledve a Sellenberk eldönthette volna a három pont sorsát, Soare azonban hatalmas helyzetet hagyott ki, Gyenge bravúrral mentette meg a csapatát. A végén támadásba lendült Ilyés Róbert csapata, amely büntetőhöz jutott, miután Jelena került helyzetbe, a hazaiak kapusa mellől fölé emelte a labdát, de Eduard Ioniță játékvezető úgy ítélte meg, hogy Roșca szabálytalankodott vele szemben.

Ennél az ítéletnél a hazaiak játékosai hevesen reklamáltak, nem tudták elfogadni ezt a döntést, és le akartak vonulni a pályáról, amikor azonban az oldalvonalhoz értek, az edzőjük utasítására mégis folytatták a játékot.

A tizenegyest Makrai végezte el, aki magabiztosan lőtt a hálóba, ezzel a székelyföldiek másodszor is döntetlenre mentették a meccset. A lefújásig a győzelemért küzdöttek, és

a hosszabbításban Makrai lábában volt ennek a lehetősége, de kiváló szögből nem találta el a kaput, így pontosztozkodás lett a vége.

A 2–2-es eredménnyel az FK Csíkszereda elszalasztotta az esélyét, hogy legalább egy napig ismét egyenes ágon való feljutást érő helyre kerüljön, a hétvégi fordulóban pedig szombaton 11 óra 30 perctől az élvonalba feljutott Unirea Sloboziát fogadja.

Kapcsolódó

Labdarúgó 2. Liga, felsőházi rájátszás, 6. forduló:

Sellenberki SK–FK Csíkszereda 2–2 (1–1).

Gólszerzők: Monea (5.), Visic (54.), illetve Pintér (7.), Makrai (84., büntetőből).
Sellenberki SK: Roșca – Gîț, Palmeș, Natea, Alexe – Panos, Călin – Monea (Schieb, 75.), Soare (Rotund, 90.), Pop (Gherman, 90.) – Visic (Moussinga, 62.). Vezetőedző: Claudiu Niculescu.
FK Csíkszereda: Gyenge – Kelemen, Gergely, Apró, Gál-Andrezly – Veres, Pintér (Jelena, 72.), Jebari, Bloj (Babati, 66.), Balogh (Rónai, 46.) – Makrai. Vezetőedző: Ilyés Róbert.

Labdarúgó 2. Liga, 2023–2024-es szezon, felsőház, 6. forduló

2. Liga, 2023–2024-es szezon, felsőház

Sellenberki SK:
Unirea Slobozia:
Vajdahunyadi Corvinul:
Gloria Buzău:
CS Mioveni:
FK Csíkszereda:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Lejátszották a székely himnuszt is a csíkszeredai női hokisok felvidéki tornáján

Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.

Elkészült a 3. Liga csoportbeosztása, külön csoportba kerültek a Kovászna megyei együttesek

Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.

Székelyhon

Fogva tartották, dolgoztatták, majd eladták volna az áldozatokat

Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.

`
Krónika

Kiszáll a pártpolitikából az első erdélyi Tisza-sziget alapítója

Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.

Krónika

Kollai István Kolozsváron: közösen finomítjuk a magyarságpolitikát

A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.

Főtér

Ha valaki azt gondolja, nem is olyan vészes ez a szárazság, gondolja át még egyszer…

… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.

Ez is érdekelheti

Létszámgondokkal küzd a Steaua az FK Csíkszereda elleni kupameccs előtt, a vezetőedző lemondott

Nem rózsás a helyzet a Bukaresti Steaua labdarúgócsapatánál. Daniel Opriță vezetőedző szerint jelenleg az is kérdéses, hogy ki tud-e állítani egy teljes csapatot az FK Csíkszereda ellen. Benyújtotta lemondását, de a klub vezetősége nem fogadta el.

Három gólt kapott a Steaua az FK Csíkszereda elleni kupameccs előtt

A Bukaresti Steaua súlyos, 3–0-s vereséget szenvedett a Bákói FC otthonában a labdarúgó 2. Liga harmadik fordulójában. Az FK Csíkszeredától érkező fiatal játékosok közül ezúttal is csak Simon Máté kapus kapott lehetőséget.

A hajrában kiegyenlített a Marosvásárhelyi ASA, továbbra is nyeretlen a 2. Ligában

A Nagyváradi Bihar FC-nek állt a zászló, sokáig előnyben volt a Marosvásárhelyi ASA ellen a labdarúgó 2. Liga mérkőzésén. Kikapott a Szatmárnémeti VSK.

A másodosztályban próbál szerencsét a kézdivásárhelyi focista

Magyarországi tapasztalatszerzés után visszatért a román bajnokságba Dobozi Krisztián. A kézdivásárhelyi labdarúgó a 2. Ligában érdekelt CS Stefănești-hez igazolt, amelynek színeiben már be is mutatkozott.

Öt csíkszeredai fiatal játszhat a Steauában a kooperációs szerződésnek köszönhetően

Az FK Csíkszereda és a Bukaresti Steaua együttműködési megállapodást kötött a 2026–2027-es szezonra, amelynek értelmében a csíkszeredai csapat öt fiatal játékosa pályára léphet a másodosztályú együttesben.

Otthon kapott ki az újonctól a Marosvásárhelyi ASA, a Steaua sem tudott nyerni

Saját közönsége előtt nem talált fogást az újoncon a Marosvásárhelyi ASA a labdarúgó 2. Liga második fordulójának meccsén. Vereséget szenvedett a Bukaresti Steaua és Szatmárnémeti VSK is.

Fordulatos mérkőzésekkel rajtolt el a 2. ligás bajnokság

Nyolc mérkőzéssel szombaton elkezdődött a román labdarúgó 2. Liga 2026–2027-es idénye. Több találkozón is fordulatos küzdelemben dőlt el a három pont sorsa, ugyanakkor nagy meglepetés nem született a nyitónapon.

Rövid ideig vezetett, kikapott a szezonnyitón a Marosvásárhelyi ASA

Vereséggel kezdte a labdarúgó 2. Liga új idényét a Marosvásárhelyi ASA, amely a vezetést ugyan megszerezte, de csak rövid ideig volt előnyben, és végül 2–1-re maradt alul a Resicabányai CSM vendégeként.

Két csapatban is játszhatnak ugyanabban a szezonban az U21-es labdarúgók

Jelentős szabálymódosítást hagyott jóvá a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a 2026–2027-es idénytől az U21-es játékosok ugyanabban a szezonban a Szuperligában és a 2. Ligában is pályára léphetnek.

Visszalépett a Hermannstadt, többen a feljutásra hajtanak, titkos esélyesek is lehetnek – rajt előtt a 2. Liga

Szombaton kezdetét veszi a román labdarúgó 2. Liga 2026–2027-es szezonja. A mezőny ezúttal is erősnek ígérkezik, miközben a csapatok felének nincs feljutási joga. Az FC Hermannstadt az utolsó pillanatban visszalépett a küzdelmektől.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!