Kicsikarta a döntetlent a Marosvásárhelyi SE, megvan az első pontja

Horváth Bálint Ottó 2023. szeptember 22., 20:00 utolsó módosítás: 2023. szeptember 22., 20:17

Négy vereséget követően megszerezte első pontját a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 9-es csoportjában a Marosvásárhelyi SE, az 5. fordulóban 2–2-es döntetlent ért el a Szászrégeni Avântul elleni Maros megyei rangadón.

Vezettek, mégis az egyenlítésért kellett küzdjenek a vásárhelyiek. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A tabella utolsó két helyén álló csapat találkozott egymással pénteken a víkendtelepi pályán. A sereghajtó vásárhelyiek mind a négy eddigi mérkőzésüket elveszítették, míg a régeniek a hét elején gyűjtötték be az első pontjukat, a hétvégéről elmaradt hazai meccsükön 2–2-es döntetlent játszottak az Alsógáldi Industria ellen.

A legelejétől a marosvásárhelyi csapat irányította a játékot, hamar be is találhatott volna, de Jorza a tizenhatos közeléből fölé lőtt.

Az első negyedóra végére megszerezte a vezetést a házigazda,

indítás után rossz helyre szabadítottak fel a vendég védők, Barabás pedig védhetetlenül bombázott a hálóba.

Ezután is valamivel aktívabbak voltak támadásban a hazai játékosok, a régeniek viszont közelebb jártak a gólhoz, Bucur lövését Kiss Patrik kivédte. Nem sokkal később viszont már tehetetlen volt,

a 31. percben pontos átadás után Murar a kapufa segítségével látványos találatot szerzett és kiegyenlített.

A szünetig többet próbálkoztak a hazaiak, de helyzetig nem tudtak eljutni, így döntetlennel vonultak az öltözőbe a felek.

A folytatásban mindkét oldalon voltak lehetőségek, a vásárhelyiektől rövid időn belül Kulcsár és Dumbrăvean is helyzetbe került, de a befejezések gyengék voltak, Răzvan Greu távoli lövése pedig elkerülte a kaput, míg a vendégektől egy védelmi hiba után Sergiu Luca mellé lőtt, és Ghiță próbálkozásánál Kiss hárított.

Ezután is veszélyesebb volt a szászrégeni együttes, Luca még célt tévesztett,

de aztán a 71. percben szabadrúgást követően Murar fejelt a kapuba, aki ezzel duplázott, és előnyhöz juttatta a vendégeket.

Egyből megvolt a lehetőség az egyenlítésre, legurított szabadrúgás után azonban Moldovan fölé durrantott. Kitámadtak a hazaiak, a ghánai Clinton Osei megélénkítette a Marosvásárhelyi SE támadójátékát, a hajrában pedig Todoran büntetőt harcolt ki.

Ezt a sérüléséből felépült Lukács Raymond értékesítette, de mivel a játékvezető visszafújta, újból el kellett végeznie a tizenegyest, és ezúttal is magabiztosan talált be, így góljával kicsikarták a döntetlent.

A Marosvásárhelyi SE megszerezte az első pontját az új bajnoki szezonban, de ezzel továbbra is sereghajtó a csoportban. A csapat számára újabb hazai mérkőzés következik, jövő héten pénteken a Gyulafehérvári CSU-t fogadják.