A bajnokság 2-es csoportjában már az ötödik, záróforduló előtt ismert volt a két továbbjutó kiléte, a Marosvásárhelyi SE és Marosoroszfalu a hétközi játéknapon bebiztosították helyüket az elődöntőben. A szombati mérkőzésükön a marosvásárhelyiek hazai pályán nyolcat lőttek a vendég Erdőszentgyörgynek, és jobb gólkülönbséggel megszerezték a csoport első helyét, miközben a marosoroszfalui csapat játék nélkül nyerte meg a Dicsőszentmárton elleni meccsét.
Két csapat is pályázott a második helyre az 1-es csoportban, a Marosszentgyörgyi Kinder és Mezőszengyel éppen egymás ellen játszottak az utolsó fordulóban. A házigazda mezőségiek szoros küzdelemben 4–3-ra győztek, de ez nem volt elegendő, mivel gyengébb gólkülönbségük miatt lemaradtak a továbbjutásról. Így a Kinder végzett a második pozícióban, a csoportgyőztes Radnót mögött, amely az utolsó találkozóján 6–4-re verte idegenben Búzásbesenyőt.
Az öt forduló lejártával a csoportok első két-két helyezettje továbbjutott az elődöntőbe, ahol az elsők a másodikokkal mérkőznek meg semleges helyszínen. A csoportok végeredménye szerint
Marosvásárhelyi SE–Marosszentgyörgyi Kinder és Radnót– Marosoroszfalu párharcokat rendeznek.
A két párharc nyertese bejut a döntőbe, amelyet szintén semleges pályán játszanak, és a győztes képviseli majd Maros megyét a 3. Ligába jutásért kiírt kétlépcsős osztályozón.
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) közzétette a párharcok pontos menetrendjét a kupasorozat csoportkörének harmadik, utolsó fordulójában.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.
Román és magyar történészek válaszoltak a ki volt előbb Erdélyben égető kérdésére az MCC kolozsvári képzési központjában tartott kerekasztal-beszélgetésen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!