A marosvásárhelyi csapat szerdán késő délután Görgénysóakna otthonában lépett pályára, ahol simán, 8–2 arányban győzött. A góljainak felét, azaz négyet Osváth Csongor szerezte, mellette Adrian Crișan kétszer, Szilágyi Arnold és Romulus Miclea pedig egyszer talált be.
A megyei kupagyőzelemre nagy esélyes ASA csatlakozott az elődöntő mezőnyéhez, ahol a 4. Liga elitcsoportjában két bajnoki vetélytársa, a Marosvásárhelyi Academica és Marosludas, illetve az alsóbb osztályú Harasztkerék szerepel, a három csapat egy héttel korábban harcolta ki a továbbjutást.
Az elődöntőket jövő héten szerdán 17.30-tól rendezik, a marosvásárhelyi derbin az ASA és az Academica, míg a másik ágon Harasztkerék és Marosludas találkoznak.
Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Nem született döntés Cosmin Matei régóta húzódó doppingügyében: a Nemzetközi Sportdöntőbíróság elhalasztotta az ítélethirdetést, így a Sepsi OSK csapatkapitánya egyelőre továbbra is pályára léphet a Szuperligában.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!