A megyei kupasorozat legjobb négy csapata között két alsóbb osztályú együttes, Nyárádkarácsonfalva és Görgénysóakna volt a házigazda a 4. Liga elitcsoportjában szereplő Marosszentkirály-Náznánfalva, illetve Mezőpagocsa ellen.
A szerdán lejátszott mérkőzéseken a gyengébben rangsorolt csapatok ezúttal nem tudták véghez vinni a bravúrt, Marosszentkirály-Náznánfalva és Mezőpagocsa is magabiztosan győzött idegenben, így ők találkoznak majd a megyei kupadöntőben a trófea megszerzéséért.
Hétközben egy bajnokit is rendeztek, a 4. Liga elitcsoportjának felsőházi rájátszásában a 6. fordulóból előrehozott keddi meccsen a címvédő Radnóti SK 5–2-re nyert idegenben Mezőrücs ellen, így átmenetileg visszavette az első helyet. A többi mérkőzést hétvégén játsszák le, szombaton 11 órától rangadón lép pályára a második helyezett Marosszentkirály-Náznánfalva és a harmadik Marosvásárhelyi ASA.
2024. 05. 28. 18:00 | Mezőrücs Mezőrücs | Radnóti SK Radnóti SK | 2-5 |
2024. 06. 01. 11:00 | Marosszentkirály-Náznánfalva Marosszentkirály-Náznánfalva | Marosvásárhelyi ASA ASA | 2-0 |
2024. 06. 01. 11:00 | Mezőpagocsa Mezőpagocsa | Marosludas Marosludas | 5-3 |
2024. 05. 28. 18:00 | Marosvásárhelyi Atletic Marosvásárhelyi Atletic | Marosvásárhelyi Academica Marosvásárhelyi Academica | 2-4 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marosszentkirály-Náznánfalva Marosszentkirály-Náznánfalva | 6 | 6 | 0 | 0 | 19-3 | 19 |
2 | Radnóti SK Radnóti SK | 6 | 5 | 0 | 1 | 28-12 | 18 |
3 | Marosvásárhelyi ASA ASA | 6 | 4 | 0 | 2 | 22-8 | 15 |
4 | Mezőpagocsa Mezőpagocsa | 6 | 4 | 1 | 1 | 23-14 | 14 |
5 | Marosludas Marosludas | 6 | 1 | 1 | 4 | 12-16 | 6 |
6 | Marosvásárhelyi Academica Marosvásárhelyi Academica | 6 | 1 | 2 | 3 | 11-23 | 5 |
7 | Mezőrücs Mezőrücs | 6 | 1 | 0 | 5 | 9-23 | 3 |
8 | Marosvásárhelyi Atletic Marosvásárhelyi Atletic | 6 | 0 | 0 | 6 | 4-29 | 2 |
Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.
Második nyári felkészülési mérkőzésén sem tudott győzni a Sepsi OSK: a háromszékiek ezúttal a Bukaresti Metaloglobusszal játszottak 1–1-es döntetlent a Sepsi Duna Aréna melletti pályán.
Darvas-Kozma Józsefet, a csíkszeredai Szent Kereszt-plébánia plébánosát megerősítette hivatalában a gyulafehérvári főegyházmegye, Böjte Csaba atyát pedig csíksomlyói lelkésszé nevezte ki. Idén négy új papot fognak felszentelni.
Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!