Ki állítja meg Balánbányát a Hargita megyeiben?

Székely Sport 2021. szeptember 27., 12:04 utolsó módosítás: 2021. szeptember 27., 13:26

A negyedik fordulóban negyedik győzelmét szerezte a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában a Balánbányai Bányász, így kényelmes előnnyel vezeti a táblázatot.

A Roseal nyerte a székelyudvarhelyi városi rangadót a Golimpiákosz ellen Fotó: Beliczay László

Az idei bajnokságra megerősödött Balánbányai Bányász újabb magabiztos sikert aratott, a hétvégi fordulóban hazai pályán az élmezőnyhöz tartozó Farkaslaki SE-t győzte le 5–1-re. Tartja a lépést az éllovassal Agyagfalva is, Szárhegyen gyűjtötte be a pontokat.

Fotó: Beliczay László

A Hargita megyei bajnoki címvédő Székelyudvarhelyi Golimpiákosz idénybeli második vereségét szenvedte el, a városi rangadón 2–1-re kapott ki a Székelyudvarhelyi Rosealtól.

A Gyergyószentmiklósi VSK és a Székelykeresztúri Egyesülés is idegenben győzött, előbbi Zetelakán nyert 4–2-re, utóbbi Homoródszentmárton otthonában hengerelt, 8–1-es sikert aratott.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, 4. forduló:

Balánbányai Bányász–Farkaslaki SE 5–1 (3–1)
Gólszerzők: Bogdan Bâșcă (21.), Sergiu Bercea (23.), Ciprian Mitocaru (45.), Alexandru Cătărău (47.) és Ionuț Olteanu (73.), illetve Simó Magor (26., büntetőből)

Székelyudvarhelyi Roseal–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 2–1 (0–0)
Gólszerzők: Demény Norbert (49.) és Gagiu Zsolt (80.), illetve Somolyák Csaba (68.)

Gyergyószárhegyi Bástya–Agyagfalvi Lendület 0–3 (0–1)
Gólszerzők: Hegyi Attila (38.és 86.), Csomor Zalán (83.)

Zetelaki Fenyő–Gyergyószentmiklósi VSK 2–4 (1–2)
Gólszerzők: Fodor Attila (40.) és Varga Ákos (81.), illetve Tankó Levente (13. és 41.), Paul Ungureanu (49.) és Andrei Țepeș (67.)

Homoródszentmártoni Reménység–Székelykeresztúri Egyesülés 1–8 (1–3)
Gólszerzők: Fülöp Ede (8.), illetve Kerestély József (16. és 84.), Fazakas Norbert (30., 42. és 74.), Vékás Barna (52.), Gagyi Tamás (54.) és Báró István (63.)

Csicsói Ezüstfenyő–Homoródalmási Homoród 2–0 (1–0)
Gólszerző: Alin Cătălin Doltea (21. és 75.)

A következő forduló (október 2-3.) programja: Golimpiakosz–Bányász, Farkaslaka–Zetelaka, Keresztúr–Almás, Bástya–Ezüstfenyő, Gyergyói VSK–Homoródszentmárton és Agyagfalva–Roseal.

Az 1. fordulóból elhalasztott Székelykeresztúr–Roseal és Gyergyói VSK–Szárhegy találkozókat október 6-án 16 órától pótolják.