Szalai december 10-én kisebb autóbalesetet szenvedett, amelyben személyi sérülés nem történt. Egy héttel később a német élvonalbeli klub közölte, hogy a 34 éves Szalaira operáció vár, ami nem függ össze a balesettel. A Mainz nem adott tájékoztatást arról, milyen betegséggel bajlódik a támadó, csupán annyit közölt, hogy orvosi javaslatra döntöttek a beavatkozás mellett, és néhány hétig nélkülözni kényszerülnek a játékost.
A december 21-én elvégzett sikeres műtét után Szalai a közösségi oldalán üzent követőinek és mondott köszönetet a heidelbergi egyetemi kórház idegsebészeinek. „Olyan, mintha új életet kaptam volna” – írta, hozzátéve, hogy nagyon régóta problémákkal küzd, de ezekről csak később számol be részletesen.
A Kicker beszámolója szerint Szalai Ádám vasárnap „meglepő módon” részt vett a Mainz idei első edzésén, mintegy 45 percet teljesített a másfél órás felkészülésből. A német lap idézi Bo Svensson vezetőedzőt, akit nem lepett meg Szalai részvétele az edzésen, de szerinte Ádám nem is átlagos ember. „Örülök, hogy sok mindent szabad végeznie, a következő hetekben pedig felelősségteljesen kell eljárnunk.”
Szalai tíz mérkőzésen lépett pályára a német bajnokság mostani idényében, nyolcszor a kispadról állt be, és egy gólt szerzett. A Mainz szombaton a Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és Szoboszlai Dominikot foglalkoztató RB Leipzig otthonában játszik.
Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.
Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.
Már csak elvétve találunk olyan töltőállomásokat, ahol a benzin ára is ne haladná meg a literenkénti 8 lejes lélektani határt.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!