Kettőt bevágott a Sepsi OSK, mégis remegett a sereghajtó ellen

Józsa Csongor 2024. február 29., 18:39 utolsó módosítás: 2024. február 29., 18:40

Két nagyobb helyzetét gólra váltotta az első félidőben a piros-fehér együttes. Az előny tudatában visszavonulót fújtak, erre majdnem ráfáztak. Az ellenfél kihagyott egy büntetőt, emberelőnybe került.

Minden jó, ha jó a vége Fotó: Pinti Attila

Csütörtökön délután a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának huszonnyolcadik játéknapján a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK az FC Botoșani otthonában vendégszerepelt. Mindkét együttes számára nagyon fontos volt a győzelem megkaparintása, a háromszékiek az utolsó szalmaszálba kapaszkodtak, hogy elérjék a felsőházi rájátszást, míg a sereghajtónak minden egyes pont kell, hogy az alsóházban elkerülhesse a kiesést.

Ennek megfelelően nem esett egymásnak a két fél, igaz a 6. percben Mitrovot ugratták ki, aki Moldovannal szemben nem hibázott, a gól nem került fel az eredményjelzőre, miután a hazaiak játékosa leshelyzetből indult.

A Sepsi OSK fokozatosan lendült játékba, próbálta ráerőltetni akaratát ellenfelére. Kisebb helyzeteket összehoztak, hogy aztán a 24. percben Matei mesterien tekerje középre, pontosan helyezte Păun fejére a játékszert, aki hétről bebólintotta (0–1).

A találat még jobban meghozta a háromszékiek kedvét, a 32. percben megduplázták előnyüket, Ștefănescu tizenhatról telibe találta a felső kapufát, a kipattanót Kallaku rálőtte, a játékszer mellé ment volna, csakhogy hátulról jó ütemben érkezett Debeljuh, aki a kapus mellett belőtte (0–2).

Pragmatikus volt a Sepsi OSK, mindkét nagyobb gólszerzési lehetőségét értékesítette az első felvonásban, így megérdemelten vezetett, miután Moldovannak még csak védenivalója sem volt.

A pihenőt követően kettős cserével próbálta felrázni együttesét a hazaiak trénere, tanítványai erőteljeseben is vágtak neki ennek a játékrésznek. Az 52. percben Florescu lövése épp elkerülte a kaput. Aztán Mouaddib fejelt mellé közelről.

A 63. percben Dumitrescu és Lopez fogta egymást, utóbbi elesett a tizenhatoson belül, a játékvezető a tizenegyes pontra mutatott. A VAR-rendszer sem avatkozott be. Florescu a bal alsóba helyezte, Moldovan odaért, megfogta.

A Botoșani ment továbbra is előre, csakhogy a szerencse is elpártolt tőlük, Miron fejese ment mellé.

A 78. percben aztán csak megtalálták a szépítéshez vezető utat, egy szabadrúgást íveltek be, Lopez szépen pöccintette el az ötös sarkáról a kapus mellett a hosszú alsóba (1–2).

A végjátékban, valamint a nyolcperces hosszabbításban is csak a hazaiak voltak játékban, szaladtak az egyenlítésért. Az utolsó perceket a Sepsi OSK emberhátrányban töltötte, Dumitrescu kapta meg a második sárga lapos figyelmeztetését, így kiállították.

Végül 11 percnél is több volt a hosszabbítás, de meglett a Sepsi OSK-diadal. Hetedik a rangsorban, tapad az előtte álló Kolozsvári U-ra, egyetlen pont a különbség közöttük. Tehát, még meglehet a felsőházi rájátszás a sepsiszentgyörgyieknek.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 28. forduló:

FC Botoșani–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–2 (0–2).
Városi Stadion, vezette: Antonie A. (Bukarest).
Gólszerzők: Enzo Lopez (78.), illetve Nicolae Păun (25.), Gabriel Debeljuh (32.).
Kiállítva: Andres Dumitrescu (90+7.).
Botoșani: Kukic – Benzar, Sadiku (Mouaddib, 46.), Miron, Celea – David, Dican (Lopez, 46.), Filip – Florescu (Șeroni, 76.), Margiotta, Mitrov (Ofosu. 76.). Edző: Bogdan Andone.
Sepsi: Moldovan – Oteliță, Ninaj, Ciobotariu, Dumitrescu – Păun – Varga K. (Kecskés, 70.), Matei (Safranko, 90+4.), Ștefănescu (Ștefan, 90+4.), Kallaku (Aganovic, 66.) – Debeljuh. Edző: Bernd Storck.