Hirdetés

Kettőt bevágott a Sepsi OSK, mégis remegett a sereghajtó ellen

Minden jó, ha jó a vége
Fotó: Pinti Attila

Két nagyobb helyzetét gólra váltotta az első félidőben a piros-fehér együttes. Az előny tudatában visszavonulót fújtak, erre majdnem ráfáztak. Az ellenfél kihagyott egy büntetőt, emberelőnybe került.

Csütörtökön délután a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának huszonnyolcadik játéknapján a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK az FC Botoșani otthonában vendégszerepelt. Mindkét együttes számára nagyon fontos volt a győzelem megkaparintása, a háromszékiek az utolsó szalmaszálba kapaszkodtak, hogy elérjék a felsőházi rájátszást, míg a sereghajtónak minden egyes pont kell, hogy az alsóházban elkerülhesse a kiesést.

Hirdetés

Ennek megfelelően nem esett egymásnak a két fél, igaz a 6. percben Mitrovot ugratták ki, aki Moldovannal szemben nem hibázott, a gól nem került fel az eredményjelzőre, miután a hazaiak játékosa leshelyzetből indult.

A Sepsi OSK fokozatosan lendült játékba, próbálta ráerőltetni akaratát ellenfelére. Kisebb helyzeteket összehoztak, hogy aztán a 24. percben Matei mesterien tekerje középre, pontosan helyezte Păun fejére a játékszert, aki hétről bebólintotta (0–1).

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

A találat még jobban meghozta a háromszékiek kedvét, a 32. percben megduplázták előnyüket, Ștefănescu tizenhatról telibe találta a felső kapufát, a kipattanót Kallaku rálőtte, a játékszer mellé ment volna, csakhogy hátulról jó ütemben érkezett Debeljuh, aki a kapus mellett belőtte (0–2).

Pragmatikus volt a Sepsi OSK, mindkét nagyobb gólszerzési lehetőségét értékesítette az első felvonásban, így megérdemelten vezetett, miután Moldovannak még csak védenivalója sem volt.

A pihenőt követően kettős cserével próbálta felrázni együttesét a hazaiak trénere, tanítványai erőteljeseben is vágtak neki ennek a játékrésznek. Az 52. percben Florescu lövése épp elkerülte a kaput. Aztán Mouaddib fejelt mellé közelről.

A 63. percben Dumitrescu és Lopez fogta egymást, utóbbi elesett a tizenhatoson belül, a játékvezető a tizenegyes pontra mutatott. A VAR-rendszer sem avatkozott be. Florescu a bal alsóba helyezte, Moldovan odaért, megfogta.

A Botoșani ment továbbra is előre, csakhogy a szerencse is elpártolt tőlük, Miron fejese ment mellé.

A 78. percben aztán csak megtalálták a szépítéshez vezető utat, egy szabadrúgást íveltek be, Lopez szépen pöccintette el az ötös sarkáról a kapus mellett a hosszú alsóba (1–2).

A végjátékban, valamint a nyolcperces hosszabbításban is csak a hazaiak voltak játékban, szaladtak az egyenlítésért. Az utolsó perceket a Sepsi OSK emberhátrányban töltötte, Dumitrescu kapta meg a második sárga lapos figyelmeztetését, így kiállították.

Végül 11 percnél is több volt a hosszabbítás, de meglett a Sepsi OSK-diadal. Hetedik a rangsorban, tapad az előtte álló Kolozsvári U-ra, egyetlen pont a különbség közöttük. Tehát, még meglehet a felsőházi rájátszás a sepsiszentgyörgyieknek.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 28. forduló:

FC Botoșani–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–2 (0–2).
Városi Stadion, vezette: Antonie A. (Bukarest).
Gólszerzők: Enzo Lopez (78.), illetve Nicolae Păun (25.), Gabriel Debeljuh (32.).
Kiállítva: Andres Dumitrescu (90+7.).
Botoșani: Kukic – Benzar, Sadiku (Mouaddib, 46.), Miron, Celea – David, Dican (Lopez, 46.), Filip – Florescu (Șeroni, 76.), Margiotta, Mitrov (Ofosu. 76.). Edző: Bogdan Andone.
Sepsi: Moldovan – Oteliță, Ninaj, Ciobotariu, Dumitrescu – Păun – Varga K. (Kecskés, 70.), Matei (Safranko, 90+4.), Ștefănescu (Ștefan, 90+4.), Kallaku (Aganovic, 66.) – Debeljuh. Edző: Bernd Storck.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz, 28. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
FCSB FCSB
28
18
7
3
52-24
61
2
Bukaresti Rapid Rapid
28
14
9
5
50-31
51
3
Kolozsvári CFR CFR
28
14
7
7
52-28
49
4
Universitatea Craiova U Craiova
28
12
9
7
44-36
45
5
Konstancai Farul Farul
28
11
8
9
36-37
41
6
Kolozsvári U Kolozsvári U
28
9
11
8
34-38
38
7
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
28
10
7
11
37-33
37
8
FC Hermannstadt Hermannstadt
28
8
13
7
32-29
37
9
Aradi UTA UTA
28
9
10
9
33-40
37
10
Petrolul Ploiești Petrolul
28
7
14
7
28-29
35
11
Galaci Oțelul Oțelul
28
6
15
7
29-31
33
12
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
28
9
4
15
40-45
31
13
Jászvásári Poli Jászvásár
28
7
10
11
32-43
31
14
FC Voluntari Voluntari
28
6
9
13
31-45
27
15
Bukaresti Dinamo Dinamo
28
7
4
17
21-41
25
16
FC Botoșani Botoșani
28
3
11
14
30-51
20
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Eltiltotta a fegyelmi bizottság Ilyés Róbertet

Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.

Felső és alsó határ – ennyi pont kellene az FK Csíkszeredának a biztos bennmaradáshoz

Kiválóan sikerült a rajt a kiesés elkerüléséért küzdő FK Csíkszeredának a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Megnéztük, hogy az utóbbi években hány pontra volt szükségük a csapatoknak az utolsó, biztos bennmaradást érő hely eléréséhez.

Székelyhon

Elaludt a sofőr, baleset történt Máréfalván

Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.

`
Krónika

Szülőfalujában helyezik örök nyugalomra a járdán elgázolt magyar nőt

A Kolozsvár közeli Magyarlétán helyezik örök nyugalomra Mihai Alettát, akit a járdán gázolt halálra egy személygépkocsi a kincses város központjában hétfőn. A szörnyű baleset mélyen megdöbbentette a lakosságot.

Krónika

Románia biztonságban van – mondta Nicușor Dan, miután Mark Rutte NATO-főtitkárral tárgyalt

Románia biztonságban van – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön, miután Mark Rutte NATO-főfitkárral tárgyalt Brüsszelben a Romániát ért iráni fenyegetés után néhány nappal.

Főtér

Igazi aranyélet: ezért jó hírszerzőnek lenni Romániában!

Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.

Ez is érdekelheti

Kimaradt ziccerek után belőtte a győztes gólt a Kolozsvári CFR (videóval)

Helyzetekben gazdag rangadón a Kolozsvári CFR hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Bukaresti Rapidot a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában.

Megismételné a Farul elleni győzelmét az FK Csíkszereda

Hazai pályán folytatja a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását a kiváló formában lévő FK Csíkszereda, amely a bennmaradásért zajló küzdelemben szombaton délután a Konstancai Farult fogadja.

A csapatok száma nem csökken, de átalakíthatják a rájátszást a Szuperligában

Túl sok mérkőzést játszanak a csapatok egy szezon folyamán a hazai labdarúgó élvonalban, ezért a bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) vizsgálja annak lehetőségét, hogy változtassanak a lebonyolításon.

Megtudtuk, mikor játszik az FK Csíkszereda a válogatott szünet után

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) elkészítette a Szuperliga rájátszásának harmadik fordulójának menetrendjét: az alsóházban az FK Csíkszereda a hétfői játéknapon látogat a Petrolul otthonába.

Eltiltotta a fegyelmi bizottság Ilyés Róbertet

Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.

Felső és alsó határ – ennyi pont kellene az FK Csíkszeredának a biztos bennmaradáshoz

Kiválóan sikerült a rajt a kiesés elkerüléséért küzdő FK Csíkszeredának a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Megnéztük, hogy az utóbbi években hány pontra volt szükségük a csapatoknak az utolsó, biztos bennmaradást érő hely eléréséhez.

Megműtötték, még nem térhet vissza a Kolozsvári CFR sikeredzője

Hosszú hónapok óta egészségügyi problémákkal küszködik Dan Petrescu, aki a múlt héten sürgősségi műtéten esett át, így egyelőre nem térhet vissza az edzősködéshez.

Hazai meccsel vonul bajnoki szünetre az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK

Megjelent a labdarúgó Szuperliga és a 2. Liga rájátszásának eheti programja. A román válogatott vébéselejtezője miatti szünet előtt az FK Csíkszereda szombaton, a Sepsi OSK hétfő helyett vasárnap játszik majd.

Villámrajt az U–CFR összecsapáson, a hosszabbításban jött a csattanó (videóval)

A U nyerte a kolozsvári derbit, hazai környezetben legyűrte a CFR-t a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának első fordulójában.

Bennmaradó helyen zárja az alsóház nyitófordulóját az FK Csíkszereda

Kedvezően alakult a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első vasárnapi találkozója az FK Csíkszereda számára, amely a galaci győzelmének köszönhetően az első fordulót követően biztos bennmaradó helyen áll a tabellán.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!