Idegenben is nyert, magabiztosan jutott tovább a Ferencváros a BL-ben

Horváth Bálint Ottó 2021. július 27., 22:11 utolsó módosítás: 2021. július 27., 22:16

Két ellentámadásból szerzett góllal lezárta a továbbjutás kérdését a Ferencváros a Zalgiris Vilnius otthonában, a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörének visszavágóján végül 3–1-es győzelmet aratott.

Ryan Mmaee (8-as mezben) duplázott a vilniusi mérkőzésen Fotó: Facebook/Ferencvárosi Torna Club

Kétgólos előnyből várta a litván fővárosban műgyepes pályán rendezett kedd esti összecsapást a magyar bajnok, miután egy héttel korábban 2–0-ra nyert a Groupama Arénában a párharc első mérkőzésén.

A házigazdák kezdték jobban a találkozót, szögleteknél volt kisebb veszélyben a magyar kapu, de Dibusznak a távoli próbálkozásoknál is közbe kellett avatkoznia. A meccs előrehaladtával is enyhe fölényben voltak a litvánok, de helyzetig nem jutottak el.

A szünet előtt első komoly lehetőségét gólra váltotta a Ferencváros, ellentámadásból Ryan Mmaee talált be.

A folytatásban továbbra is többet kezdeményezett a lelkes szurkolótábora által végig buzdított Zalgiris, és meg is voltak a helyzetei az egyenlítésre, Verbickas fölé, Vidémont közelről mellé fejelt.

Újabb gólt viszont újra a budapesti együttes szerzett, akárcsak az első félidő végén, Ryan Mmaee a 72. percben is ellentámadás után volt eredményes. A marokkói légiós közel volt a mesterhármashoz is, távoli lökete azonban elkerülte a kaput, míg Zubkovot a házigazdák kapusa kétszer is megakadályozta a gólszerzésben.

A hosszabbításban a Zalgiris szöglet után Diaw révén szépített, de a másik oldalon Robert Mak rögtön visszaállította a kétgólos különbséget.

A Ferencváros kettős győzelemmel jutott a BL selejtezőjének harmadik fordulójába, ahol nagy próbatétel vár az együttesre, a cseh Slavia Prágával mérkőzik meg. A további szereplésétől függetlenül Peter Stöger gárdája már biztos abban, hogy legrosszabb esetben ősszel a Konferencia Liga csoportkörében játszik.