Kettős emberhátrányba került, így tudták legyőzni a csíki női futballcsapatot Temesváron

Dobos László 2023. augusztus 27., 15:47 utolsó módosítás: 2023. augusztus 27., 15:51

Vitatható játékvezetői tévedések miatt vereséget szenvedett az FK Csíkszereda csapata Temesváron a női labdarúgó Szuperliga nyitófordulójában. A székelyföldi csapat a kiállításokig uralta a játékot.

Szabadrúgásból szerzett gól után szereztek másodszor is előnyt a házigazdák Fotó: Facebook/Politehnica Timișoara Femina

Bátran kezdett vasárnap kora délután Temesváron az FK Csíkszereda női csapata a tavalyi ezüstérmes otthonában, azonban a szünetben mégis a házigazdák vezettek 2–1-re. Végigtámadta az első 45 percet a vendég székelyföldi együttes, azonban a vitatható bírói ítéletek miatt az eredményjelző nem a pályán látott játékot tükrözte.

A vendégektől a 33. percben a hátvéd Balázs Csillának nagyon könnyen kiosztották a második sárga lapot, így kiállították.

Négy percre rá a hazaiaknak büntetőt ítéltek, holott a tv-visszajátszásban tisztán látszott, hogy a csíki hátvéd nem ért hozzá a műesést bemutató temesvári játékoshoz. A megítélt büntetőből a csapatkapitány Nicoleta Kurja megszerezte a vezetést (1–0).

Fotó: Facebook/Politehnica Timișoara Femina

A folytatásban emberhátrányban is az FK Csíkszereda támadott többet, és a 45. percben sikerült az egyenlítés: Mitri Rita a tizenhatoson belülről mesterien az alsó hosszú sarokba lőtte a labdát (1–1).

Az első félidő hosszabbításában egy hosszan előre ívelt labdára Tankó Réka, a csíkiak kapusa késve érkezett ki, és

utolsó védőként szabálytalanságot követett el, ezért őt is kiállították.

Tankó helyére Balogh Boglárka állt be a csíki kapuba, a 18 méterről megítélt szabadrúgást pedig Nikoleta Kurja védhetetlenül a felső kapufa alá lőtte (2–1).

Nyílt játékot hozott a második negyvenöt perc, amikor sokkal több helyzete volt a kettős emberelőnyben játszó házigazda temesváriaknak, a csíki kapus, Balog Boglárka pedig több tiszta gólhelyzetben menteni tudott.

A 73. percben azonban a nagyon fiatal kapus elvétett egy kirúgást, a labda az ellenfélhez került, a brazil Emilly da Silva Scaramelo pedig kapásból a kapuba lőtte (3–1).

Az utolsó percekben szépíthetett volna az FK, de Haraszti Fanni lövése a felső kapufát találta el, Herczeg Andrea ziccerét pedig bravúrral védte a temesvári hálóőr.

Női labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 1. forduló:

Temesvári Poli–FK Csíkszereda 3–1 (2–1).

Gólszerzők: Nikoleta Kurja (38., büntetőből, 45+2.), Emilly da Silva Scaramelo (73.), illetve Mitri Rita (45.).
Kiállítva: Balázs Csilla (33.) és Tankó Réka (45+2.) – mindketten az FK Csíkszeredától.
Temesvári Poli: Sara Câmpean – Anda Jivan, Nagy Melinda (Dana Cioablă, 68.), Antonia Bratu, Emilin Taissa Araujo dos Anjos Rodrigues, Nikoleta Kurja, Dyana Dawood (Alexandra Boboc, 58.), Roxana Mirea, Lorena Mihăilesc (Binaca Corsei, 82.), Dimitra Ivanova (Roxana Dovancescu, 82.), Andreea Șepețan ( Emilly da Silva Scaramelo, 58.). Stáb: Mirel Albon (vezetőedző), Alin Crisanov (másodedző), Petru Tuircas (kpausedző), Gabriela Bogdan (gyúró).
FK Csíkszereda: Tankó Réka – Nyéki Anna (Bartalis Barbara, 46.), Balázs Eszter, Haraszti Fanni, Szőke Eszter, Antal Anita (Fülöp Boglárka, 70.), Balázs Csilla, Herczeg Andrea, Magyarics Zoé, Tóbik Melánia (Szentes Szabina, 70.), Mitri Rita (Balog Boglárka, 45.). Stáb: Kollár Péter (vezetőedző), Gál Ervin (másodedző), Ferencz Levente (kapusedző), Tőke Szilárd (erőnléti edző) és Antal Alexandra (gyúró).
Játékvezetők: Roxana Timiș, Răzvan Spătar (mindketten Nagyszeben) és Vasile Marius Duță (Felek).
A következő forduló (szeptember 2-3.) programja: