Kétgólos hátrányból fordított, mégsem örülhetett a végén a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2023. november 11., 21:10 utolsó módosítás: 2023. november 11., 21:19

Fordulatos mérkőzést játszott a Jászvásári Poli otthonában a Kolozsvári CFR, amely felállt ugyan kétgólos hátrányból, de végül csak egy pontot tudott elhozni.

Újabb pontokat veszítettek idegenben. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

A labdarúgó Szuperliga 16. fordulójának szombat esti találkozóján villámrajtot vett a Poli, amely az első félidő közepén már kétgólos előnyben volt. A CFR válasza azonban nem váratott magára, öt perccel később Avounou szépített. Ráadásul, a szünet előtt a kolozsváriak rövid időn belül kétszer újra betaláltak Ajeti és Otele révén, így 3–2-re vezettek.

Aztán a második játékrész elején ismét a házigazdák voltak eredményesebbek, akik félórával a lefújás előtt kiegyenlítettek. A végéig újabb gól már nem esett, így a CFR be kellett érje a döntetlennel, ezzel átvette ugyan a vezetést a ranglistán, de csak jobb gólkülönbségével előzi meg az FCSB-t, amely vasárnap az FCU Craiova 1948 csapatát fogadja.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 16. forduló:
Jászvásári Poli–Kolozsvári CFR 3–3 (2–3).
Gólszerzők: Harrison (11., 62.), Katanec (22.), illetve Avounou (27.), Ajeti (38.), Otele (44.).