Kétgólos az előny, favoritként várják a visszavágót

Horváth Bálint Ottó 2022. július 28., 11:31 utolsó módosítás: 2022. július 28., 11:32

Hazai környezetben nyert, így valamelyest nyugodtan várja a szlovén Olimpija Ljubljana elleni csütörtök esti visszavágót a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A labdarúgó Európa Konferencia Liga második selejtezőkörének mérkőzését a televízióban is közvetítik.

A kétgólos előny ellenére végig nagyon oda kell figyelniük, hogy sikerüljön a továbbjutás Fotó: Pinti Attila

Az egy héttel ezelőtti sepsiszentgyörgyi első összecsapáson a háromszékiek nagyon korán hátrányba kerültek, félóra játék után már egyértelműen uralták a találkozót, még a szünet előtt egyenlítettek, majd végül meggyőző teljesítménnyel nemcsak fordítottak, de kétgólos különbséggel 3–1-re nyertek.

A Sepsi OSK-nál tudatában vannak, hogy ennek ellenére egyáltalán nem lesz könnyű mérkőzésük Ljubljanában. „A szlovénok Sepsiszentgyörgyön is megmutatták az erejüket a mérkőzés első harminc percében, aztán átvettük a játék irányítását, és megérdemelten nyertünk kétgólos különbséggel, de még elhibáztunk egy tizenegyest, és három-négy nagy helyzetet is kihagytunk” – utalt a hazai meccsen történtekre Hadnagy Attila.

A Sepsi OSK sportigazgatója rámutatott, nagy reményekkel utaztak el a visszavágóra, amelyen szerinte már ők a párharc favoritjai, ez normális is, hiszen kétgólos előnyben vannak. Hozzátette, a mérkőzésen végig nagyon oda kell figyelniük, hogy sikerüljön a továbbjutás.

A sepsiszentgyörgyi csapat küldöttsége szerda reggel utazott el a szlovén fővárosba, kevéssel a mérkőzés lejárta után már vissza is tér Székelyföldre. Hadnagy Attila megjegyezte, ebben az időszakban nagyon nehéz volt repülőjáratot találni, a mérkőzésre charter géppel utaztak el, visszafelé pedig az utolsó percben sikerült jegyet foglalni. „Ha a Jóisten megsegít és továbbjutunk, akkor a következőkben mindennek idejében elejét vesszük, és biztos, hogy könnyebben találunk oda-vissza járatot” – tette hozzá Hadnagy.

A Sepsi OSK és az Olimpija közötti párharc múlt heti első mérkőzése nagy felháborodást keltett a szurkolók körében, hiszen a harmadik számú európai kupasorozatban érdekelt romániai csapatok közül a piros-fehérek összecsapása volt az egyetlen, amit nem közvetítettek a román televíziós társaságok, csupán az Erdély TV-n és a sepsiszentgyörgyi klub Youtube-csatornáján lehetett követni a találkozót.

A csütörtökön este 20 órakor kezdődő ljubljanai visszavágót viszont már műsorra tűzték, a közszolgálati televízió, a TVR 1 élőben fogja közvetíteni.

A párharc továbbjutója a horvát Rijeka és a svéd Djurgardens közötti párosítás győztesével játszik majd a Konferencia Liga harmadik körében. Az első mérkőzésen a svéd együttes 2–1-re nyert idegenben, a visszavágót ma szintén 20 órától rendezik.

Nehezebb helyzetben az FCSB és a Craiova

Hazai pályán kell kiharcolnia a továbbjutást az FCSB és az Universitatea Craiova csapatának, amelyek mérkőzése ugyanabban az időpontban, csütörtökön 20 óra 30 perckor kezdődik a grúz Szaburtalo, illetve az albán Vllaznia ellen. A fővárosiak hátrányból várják a visszavágót, miután idegenben 1–0-ra maradtak alul, míg az oltyánok megszerezték ugyan a vezetést, de végül 1–1-es döntetlennel kellett megelégedniük. A Kolozsvári CFR már ott van a következő körben, miután 4–1-es összesítéssel búcsúztatta az andorrai Inter Club d`Escaldes gárdáját.