Konferencia Liga: majdnem megégett Andorrában a CFR

Sebestyén Ervin 2022. július 27., 20:00 utolsó módosítás: 2022. július 27., 20:08

Szerda este rendezték a Kolozsvári CFR–Inter Club d'Escaldes labdarúgó Konferencia Liga selejtező második felvonását, miután a kincses városiak hazai pályán 3–0-ra győztek. Andorrában már korántsem ment ennyire a játék, csak döntetlenre futotta a CFR-től.

Andorrában nem ment a játék a Kolozsvári CFR-nek, 1–1-es döntetlenre futotta Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

Az összecsapást szerda délután rendezték Andorra la Vellában. A mérkőzés elején a két együttes csak ízlelgette egymást, igazán komoly lehetőséget nem is alakítottak ki a felek. Negyedóra elteltével a hazaiak veszélyeztettek, egy szögletet követően Sascha Andreu vette célba a kaput fejjel, a rutinos spanyol nem sokat tévedett.

Öt perccel később egy bedobást követően rosszul mozdult ki a kolozsváriak hálóőre, így a kapu üresen maradt, ezt pedig Genis Soldevila használta ki és szerezte meg a vezetést az andorrai csapatnak.

Az első félidő további részében továbbra is a hazai gárda veszélyeztetett, három komolyabb helyzetük is volt, azonban egyiket sem váltották gólra, így 1–0-val mehettek szünetre.

A második játékrész elején ébredezett a CFR is, kiharcoltak egy büntetőt, amit Ciprian Deac magabiztosan értékesített, ezzel 1–1-re módosítva az állást. A 61. percben Ildefons Lima begyűjtötte a második sárgáját, emiatt a játékvezető kiállította, az utolsó félórát emberhátrányban játszották az andorraiak.

Ez nem zavarta az Inter játékosait, a hajrában kétszer is közel jártak a gólszerzéshez. A 81. minutumban fordíthattak volna a vendégek, Claudiu Petrila tisztán lőhetett tizenegy méterről, de még a kaput sem találta el, így maradt az 1–1-es döntetlen.

A legvégén a játékvezető Jesus Rubiót is kiállította második sárgával, így kilenc emberrel fejezte be az összecsapást az andorrai alakulat.

Ezzel 4–1-es összesítéssel jutott tovább a Kolozsvári CFR, amely a Sahtyor Szoligorszk együttesével játszik a következő körben.