Két merőben más félidő, drámai csatában kiesett az FCSB a BL-ből

Sebestyén Ervin 2024. augusztus 13., 23:39

Saját közönsége előtt búcsúzott a labdarúgó Bajnokok Ligájából az FCSB, miután vereséget szenvedett a Sparta Praha ellen, 4–3-as összesítéssel nem folytathatja a legrangosabb európai kupasorozatban.

Búcsúzott a BL-től az FCSB Fotó: Facebook/FCSB

Reménykedve várhatta a kedd esti mérkőzést a bukaresti klub, ugyanis a cseh ellenfelével 1–1-es döntetlent játszott idegenben, így minden esélye megvolt, hogy hazai pályán kerüljön közelebb a BL-főtáblához. Ennek ellenére az első negyedórában gólt kapott, a vendégek Birmancevic révén szereztek vezetést.

Még félórája sem játszottak a csapatok, amikor ismét betalált a 26 éves támadó, ezúttal büntetőből volt eredményes. A szünet előtt Haraslin is megzörgette az FCSB hálóját, Birmancevic ezúttal előkészített (0–3).

A fordulást követően becsülettel küzdött a fővárosi gárda, előbb a szépítés összejött, aztán még egy találatot jegyeztek. Az egyenlítés, így a csoda nem jött össze, 3–2-es vereséget szenvedtek, így 4–3-as összesítéssel a harmadik selejtezőkörben kiestek a Bajnokok Ligájából.

Ez azt jelenti, hogy az Európa-ligában folytatja, ahol egyetlen párharc választja majd el a főtáblától, itt az osztrák Lask Linz lesz az ellenlábasuk.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, selejtező:

FCSB–Sparta Praha 2–3 (0–3),
gólszerzők: Olaru (60.), Edjouma (85.), illetve Birmancevic (13., 28. – büntetőből), Haraslin (37.).
Összesítésben: 3–4.