Mind az öt csíkszéki kupamérkőzésen már a rendes játékidőben eldőlt a továbbjutás. A három csíki negyedik ligás csapat közül csak a szentsimoniaknak sikerült győzniük, ők Kászonaltízen nyertek két góllal.
A másik két megyeiben szereplő együttes viszont vereséget szenvedett: a Csicsó Csíkszentgyörgyön, a Balánbánya pedig Csíkszentimrén kapott ki.
Magabiztos hazai győzelemmel zárult a Csíkszentkirály–Csíkszentdomokos találkozó, a Gyimesbükk pedig Szépvízen harcolta ki a legjobb 16 közé kerülést.
Csíkszentimrei Töviske–Balánbányai Bányász 4–2 (1–0).
Gólszerzők: Molnár Szilárd (43. és 50.), Cseke Csongor (83.) és Pál Zsolt (87.), illetve Remus Sergiu (56.) és Alexandru Cătărau (61.).
Kászonaltízi dr. Lukács Mihály SE–Csíkszentsimoni FC 3–5 (1–2).
Gólszerzők: Balázs István (46. és 79.), Kajcsa Balázs (50.), illetve Ferencz Előd (8. és 80.), Olteán János (21. és 69.), Lukács Zsolt (66.).
Csíkszentgyörgyi Fiság–Csicsói Ezüstfenyő 3–1 (1–0).
Gólszerzők: Bándi Szilárd (30.), Bándi Csongor (87. és 89.), illetve Dobos Levente (63., büntetőből).
Csíkszentkirályi Borsáros–Csíkszentdomokosi SK 3–0 (1–0).
Gólszerzők: Tánczos Alpár (6. és 73.), Gergely Alpár (78.).
Szépvízi MŰ–Gyimesbükki SE 1–4 (0–3).
Gólszerzők: Barabási Roland Csaba (70.), illetve Karácson Dávid (22. és 31.), Antal Szilárd (44.) és András Răzvan (62.).
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
Tapasztalt székelyföldi labdarúgót igazolt az elmúlt napokban a labdarúgó 3. Liga 1. csoportjának éllovasa, a Șoimii Gura Humorului.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.
Román és magyar történészek válaszoltak a ki volt előbb Erdélyben égető kérdésére az MCC kolozsvári képzési központjában tartott kerekasztal-beszélgetésen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!