A napokban megköszönték a közös munkát Leo Grozavunak, miután a remek szezonrajt dacára az FC Botoșani-nak nem sikerült bejutnia a felsőházi rájátszásba. A moldvaiak meglepetésre több hétig vezették a Szuperligát, jó menetelésüknek köszönhetően némelyek már a bajnokság megnyerésére is esélyesnek tartották a csapatot, ám jött a hidegzuhany: 2026-ban mindössze egy meccset tudtak megnyerni, ezzel pedig búcsút inthettek a play-offos reményeiknek. Ezek után az idei szezonban mintegy 7 millió eurós költségvetésből gazdálkodó klub megszüntette Leo Grozavu szerződését.
A korábban Sepsiszentgyörgyön is dolgozó 58 éves szakember negyedszer int búcsút a botosániaknak, ezt megelőzően 2007–2008-ban, 2014–2015-ben és 2016–2017-ben volt hivatalban.
Mostani mandátuma 2025 januárjában kezdődött, az azóta eltelt időszakban 51 mérkőzésből 20-at nyert meg a csapattal. Sajtóhírek szerint utóda, a csapatnál szintén otthonosnak számító Marius Croitoru lehet.
Hasonlóképpen járt a Bukaresti Metaloglobus trénere, Mihai Teja is, aki közös megegyezéssel állt fel a sereghajtó kispadjáról, miután az eddigi 29. fordulóban mindössze 11 pontot sikerült gyűjtenie az alakulatának. Távozása nem váratlan, ugyanis a tréner többször is kritizálta a klubvezetést,
többek közt a szűkös költségvetésben látja a kudarc okát, ami miatt nem tudott megfelelő futballistákkal erősíteni.
Amiatt is elégedetlen, hogy tudta nélkül döntöttek egyes játékosok érkezéséről, példaként a Sepsi OSK-tól kölcsönvett Giovani Ghimfușt említve. A sajtóban többször úgy fogalmazott, költségvetésük az utolsó helyre elegendő az élvonalban, erről pedig nem ő tehet. „Ha olyan feltételeink lennének, mint az FCU-nak és a Sepsinek, amikor kiestek, vállalnám a felelősséget” – fogalmazott.
Teja és Grozavu a 7. és a 8. vezetőedző, akit a Szuperliga jelenlegi idényében menesztettek Ioan Ovidiu Sabău (Kolozsvári U), Dan Petrescu (Kolozsvári CFR), Andrea Mandorlini (CFR), Liviu Ciobotariu (Petrolul), Andrei Prepeliță (Unirea Slobozia) és Marius Măldărășanu (Hermannstadt) után.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Nyomtatott és online kiadványainak valamennyi munkatársától megválik a római katolikus egyház, amely átszervezéssel magyarázza a döntést. A Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) méltánytalannak tartja az újságírókkal szembeni bánásmódot.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!