„Kénytelenek voltunk elengedni, mert amikor kifizették a 250 ezer eurós kivásárlási árat, már nem volt apelláta, de ha nem is fizették volna ki, és nem engedtük volna el, már úgysem játszott volna jó kedvvel nálunk. Neki a feje már több mint egy hete nem Szentgyörgyön van” – nyilatkozta a Székely Sportnak Diószegi László, utalva arra, hogy a craiovai klub már a múlt héten megpróbálta megszerezni a 34 éves hátvédet.
A klubvezető megjegyezte, hogy amikor Mitrea ezelőtt két évvel ideigazolt, akkor egy kivásárlási árat tettek be a szerződésébe, ez az ő kérése volt, mert ha nem, akkor nem igazolt volna a Sepsihez. „Két évig nálunk volt, segített, jó játékos és csapatkapitány volt. Azt hitte, hogy már nem fogják elvinni, de a Craiova egyet gondolt, kifizette az összeget, így csütörtöktől az ő játékosuk”.
Diószegi László rámutatott, az volt a baj, hogy Mitrea mindenképpen távozni akart. „Mi mindent megpróbáltunk, hogy maradásra bírjuk, fizetésemelést is felkínáltunk neki, de nem jártunk sikerrel.
– ismertette a klubvezető, kiemelve, hogy náluk ilyen nagy fizetések nincsenek, a játékosok mind 10 ezer eurón alul keresnek.
Diószegi László elárulta, hogy a távozó csapatkapitány helyére új labdarúgót szeretnének leigazolni. A csütörtöki nap folyamán már több mint húsz középhátvéd nevét küldték el az ügynökök, köztük van egy magyarországi játékos, akivel már tárgyalnak is, és napokon belül eldől, hogy sikerül vagy nem megegyezni vele.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
Marosvásárhely, a Bolyaiak városa még mindig a legtöbb magyar lakosnak otthont nyújtó település Erdélyben.
A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!