Kemény csaták várnak a Sepsi OSK-ra az odavágók végén

Horváth Bálint Ottó 2024. október 10., 18:40 utolsó módosítás: 2024. október 10., 19:56

Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a Szuperliga alapszakaszában az odavágó-sorozat utolsó két fordulójának programját.

Két hazai és egy idegenbeli mérkőzésen küzdenek a pontokért Fotó: Pinti Attila

Három játéknap maradt hátra a bajnokság alapszakaszának első feléből. A soron következő 13. forduló menetrendjét már korábban ismertették. Ezeket a mérkőzéseket a bajnoki szünetet követően október 18. és 21. között rendezik majd. A Sepsi OSK az előző találkozóján 4–0-ra nyert az FC Hermannstadt otthonában, ennek köszönhetően előrelépett a 8. helyre, és legközelebb házigazda lesz, jövő hétvégén szombaton 18 óra 15 perctől a tabellán éppen előtte álló Aradi UTÁ-t fogadja.

Az odavágók utolsó két összecsapásán a sepsiszentgyörgyi együttes felsőházi helyeket elfoglaló ellenfelekkel játszik. Előbb a 14. forduló nyitómérkőzésén október 25-én, pénteken 21 órától a negyedik Kolozsvári CFR vendége lesz, majd a 15. játéknapon november 2-án, szombaton 18.30-tól a hatodik Petrolul Ploiești-et látja vendégül.

Novemberben pótolják be az elmaradt mérkőzéseket

A bajnokság elején elhalasztották az európai kupasorozatokban érdekelt két csapat, az FCSB és a CFR mérkőzését. A labdarúgóliga szintén szerdán kijelölte ezeknek az időpontját. Eszerint a 6. fordulóból elnapolt Galaci Oțelul–CFR meccset november 11-én, hétfőn 20 órától, míg a 4. játéknapról elmaradt FC Botoșani-FCSB találkozót november 21-én, csütörtökön 20 órától pótolják be.