Kellett a bekapott gól, hogy felébredjen a Sepsi OSK

Sebestyén Ervin 2022. október 20., 20:29 utolsó módosítás: 2022. október 20., 21:06

Ploieștien kezdte meg idei szereplését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Román Kupában, az első csoportmeccsükön hátrányba kerültek a második félidő elején, viszont háromszor is válaszolni tudtak, magabiztos siker lett a vége.

Sikerrel vették az első akadályt a kupában. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A csütörtök esti összecsapás rögtön egy óriási hazai helyzettel indult, tökéletes ellentámadást vezettek, Măzărache ziccerét a háromszékiek kapusa hatalmas bravúrral védte. Negyedórát kellett várni az első szentgyörgyi helyzetre, Rondón alakított ki magának lövőhelyzetet, viszont a próbálkozása jócskán mellé ment.

Az első félidő hátralévő idejében mindkét fél kisebb lehetőségeket összehozott, igazi gólhelyzetig nem sikerült eljutniuk, egyik kapu sem forgott veszélyben.

A második játékrész elején Grozav kapott remek labdát a háromszékiek tizenhatosánál, jól vette át a játékszert és tökéletesen lőtte ki a hosszú alsót, ezzel megszerezte a házigazdáknak a vezetést (1–0).

Nagyon hamar jött a válasz, éppen Grozav veszített labdát a középpályán, a piros-fehérek két passzból ott voltak a Petrolul kapuja előtt, Rondón ezúttal nem hibázott, a rövidbe talált be (1–1).

Az 57. minutumban Dumitriu próbálkozott egy távoli lövéssel, azonban Began résen volt és védeni tudott. Alig két perccel később remekül érkezett a kapu előterében Grozav, a érkező beadás kicsit hosszú volt neki, nem tudott igazán erőt tenni a fejesébe.

A 63. percben egy szögletből beívelt labdára Ninaj csapott le, a hazai védők nem figyeltek rá, így szabadon fejelhetett és megfordította a meccs állását (1–2).

Ezt követően a hazaiak igyekeztek nyomás alá helyezni az ellenlábas kapuját, feltörni a védelmüket. a Sepsi OSK labdarúgói kontratámadásokkal válaszoltak. A 83. minutumban a hazaiak közel jártak az egyenlítéshez, Ivanovski csúsztatott fejesénél Began mutatott be óriási védést.

Mindent egy lapra feltéve támadott a Petrolul, ezt pedig tökéletesen kihasználta a Sepsi. A végjátékban Bărbuț tökéletes labdát adott a csereként beálló Šafrankónak, aki lefordult a védőjéről és hibátlanul lőtte ki a hosszút (1–3).

A végére nem maradt kérdés, a háromszékiek 3–1-es győzelemmel kezdték a Román Kupa 2022–2023-as kiírását, a második játéknapon a Bukaresti Dinamo otthonában lépnek pályára november 9-én.

Labdarúgó Román Kupa, A csoport, 1. forduló:

FC Petrolul Ploiești–Sepsi OSK 1–3 (0–0).

Gólszerzők: Grozav (48.), illetve Rondón (51.), Ninaj (63.), Šafranko (89.).

Petrolul: Leitner - Borța, Meijers, Huja, Țicu - Cebotaru, Dumitriu - Bratu, Cioiu, Grozav - Măzărache. Vezetőedző: Nae Constantin.
Sepsi OSK: Began - Bălașa, Ninaj, Tamás Márk, Ispas - Bărbuț, Rodriguez (Aganović 82.), Achahbar (Ștefănescu 71.), Gheorghe - Golofca (Francisco 82.), Rondón (Šafranko 71.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi.

A csoport másik két meccsén: Bukaresti Dinamo–FCU Craiova 0–0 és Unirea Slobozia–FC Voluntari 0–1.