A Kecskemét csapatának győzelmével ért véget a jubileumi, 10. Székely–Magyar Utánpótlás Labdarúgó Torna, amelyet a csíkszeredai Burus Csaba Sportparkban rendeztek meg hétfőn és kedden. Az eseményen három székelyföldi és három magyarországi U13-as csapat mérte össze tudását, miközben a sport mellett idén is az összetartozás és a közösségépítés állt a középpontban.
A 2016-ban életre hívott kezdeményezés célja azóta sem változott: a futball segítségével kapcsolatokat építeni, erősíteni a székely–magyar összetartozás érzését, és olyan élményeket nyújtani a fiataloknak, amelyek akár egész életükre meghatározóak maradhatnak.

Az első hét tornának az FK Csíkszereda volt a házigazdája, 2024-ben Csepel fogadta a résztvevőket, tavaly és idén pedig ismét Székelyföld adott otthont az eseménynek.

A jubileumi kiírásban az FK Csíkszereda, a Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi 1898 SE képviselte Székelyföldet, míg Magyarországról a Csepel FC Utánpótlás Sportegyesület, a Videoton FCF és a KTE Kecskemét érkezett.
Csepel FC USE–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–0,
FK Csíkszereda–KTE Kecskemét 0–0,
Videoton FCF–Marosvásárhelyi 1898 SE 1–6,
Csepel–FK Csíkszereda 0–6,
Sepsi OSK–Marosvásárhely 2–1,
Videoton–Kecskemét 0–4,
FK Csíkszereda–Sepsi OSK 5–0,
Videoton–Csepel 2–1,
Kecskemét–Marosvásárhely 1–0,
Videoton –Sepsi OSK 0–1,
Kecskemét–Csepel 6–1,
Csepel–Marosvásárhely 0–3,
FK Csíkszereda–Marosvásárhely 1–1,
Sepsi OSK–Kecskemét 0–2,
FK Csíkszereda–Videoton 9–0.

Végeredmény:
1. KTE Kecskemét 13 pont (13–1),
2. FK Csíkszereda 11 pont (21–1),
3. Sepsi OSK 7 pont (3–8),
4. Marosvásárhelyi 1898 SE 7 pont (11–5),
5. Videoton FCF 3 pont (3–21),
6. Csepel FC USE 1 pont (2–17).
Legjobb kapus: Kürtési Illés (Kecskemét).
Gólkirály: Bíró Patrik (FK Csíkszereda).
Legjobb játékos: Paor-Smolcz József (Kecskemét).
Legjobb szurkolótábor: KTE Kecskemét.
A torna játékvezetői Bodó Norbert, Pál Barna, Deák Ferenc és György Csaba Crespo voltak.
Az eredményhirdetésen Tajti József, a szervező FK Csíkszereda képviselője mondott köszönetet mindazoknak, akik hozzájárultak a torna sikeréhez. „Elsősorban a szurkolóknak, családtagoknak és barátoknak szeretném megköszönni, hogy végig buzdították a csapatokat. A két nap alatt tizenöt mérkőzést láthattunk, és több mint kilencven gyermek sportolásáért szoríthattunk. Köszönöm a játékvezetőknek a remek teljesítményt, hiszen VAR nélkül is magas színvonalon vezették a mérkőzéseket, valamint az edzőknek és a támogatóknak is, akik lehetővé tették a torna megszervezését” – fogalmazott.

Kiemelte, hogy Csíkszereda városa, Csepel önkormányzata, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa, valamint az FK Csíkszereda vezetői és munkatársai egyaránt sokat tettek a rendezvény sikeréért.
Az eredményhirdetés után a csapatok közös fényképet készítettek, majd együtt elénekelték a Nélküled című dalt. A megható pillanatokat követően eleredt az eső, mintha a természet is jelezni akarta volna a jubileumi torna végét.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!