Olimpia

Zseniálisan játszottak a brazilok, félóra alatt lerendezték Dél-Koreát

Sebestyén Ervin 2022. december 05., 23:08 utolsó módosítás: 2022. december 05., 23:12

A brazil labdarúgó-válogatott alig 36 perc alatt négyszer is bevette Dél-Korea kapuját, gyorsan eldöntve a lényegi kérdést. A gólok után visszavett a lendületből a dél-amerikai együttes, az ázsiaiaknak a második félidőben még a szépítés is összejött.

Nem volt ellenszer a brazilok támadójátékára, magabiztosan jutottak a negyeddöntőbe Fotó: Li Ga/Xinhua/Agerpres

Hétfő este rendezték a két nemzeti gárda közötti világbajnoki nyolcaddöntőt, viszont nem sokáig kellett izgulni. A brazilok semmit sem bíztak a véletlenre, hét perc után már megszerezték a vezetést Vinícius Júnior góljával, miután Neymar átadásából betalált. Nem sokkal később már Neymar volt eredményes büntetőből, majd a 29. percben Richarlison zörgette meg az ázsiaiak hálóját.

A 36. minutumban Lucas Paquéta révén el is dőlt a továbbjutás sorsa, miután 4–0-ra módosította az állást.

A második játékrész elején éledezett Dél-Korea játéka is, viszont betalálni nem sikerült egészen a 76. percig, amikor Seung-Ho Paik szépített egy nagyszerű találattal.

A hajrában újabb gól nem született, maradt a 4–1-es végeredmény, a brazilok már a negyeddöntőre tartalékoltak, amit a horvátokkal vívnak december 9-én.

Labdarúgó-világbajnokság, nyolcaddöntő:
Brazília–Dél-Korea 4–1 (4–0)
gólszerzők: Vinícius (7.), Neymar (13. – büntetőből), Richarlison (29.), Paquéta (36.), illetve Paik (76.)