Olimpia

Szülőhazája ellen szerzett gólt a svájciak támadója

Horváth Bálint Ottó 2022. november 24., 14:17 utolsó módosítás: 2022. november 24., 14:19

Közelebb volt a vezetéshez az első félidőben a kameruni nemzeti együttes a labdarúgó világbajnokság G csoportjának első mérkőzésén, betalálni viszont a szünet után Svájcnak sikerült.

Embolo gólja döntött Kamerun ellen Fotó: Abir Sultan/EPA/Agerpres

A két válogatott története során először találkozott egymással, a katari torna csütörtöki játéknapjának első összecsapásán.

A svájciak irányították a játékot az elején, de az első nagy lehetőség a kontratámadásokra berendezkedő kameruniak előtt adódott, a 10. percben Sommernek kellett nagyot védenie, a kipattanót pedig fölé vágták.

Az első félidő közepére kiegyenlítődtek az erőviszonyok, de leginkább a mezőnyben zajlott a játék, majd az első félóra végén újra az afrikai együttes dolgozott ki helyzetet, ismét a svájci kapusnak kellett mentenie.

A svájci játékosok két szöglet után voltak veszélyesek, de a szünetig nem volt kaput eltaláló lövésük.

A második játékrész elején viszont rögtön az első nagy helyzetüket kihasználták,

szépen kidolgozott támadás végén a középen üresen maradt Embolo lőtt a hálóba, aki éppen kameruni születésű, így értelemeszerűen nem örült a szülőhazája ellen szerzett találatnak.

A kameruniaknak kisebb egyenlítési lehetőségeik voltak, a svájciak viszont félórával a vége előtt nagy ziccert hagytak ki az előnyük növelésére. A végéig az afrikai csapat veszélytelen volt a kapura, így Svájc győzelmét semmi nem veszélyeztette, sőt még nagyobb különbséggel is nyerhettek volna.

A csoport második fordulójában hétfőn a svájciak a nagy favorit Brazíliával mérkőznek meg, míg Kamerun a másik európai ellenfél Szerbiával játszik.