
A két válogatott története során először találkozott egymással, a katari torna csütörtöki játéknapjának első összecsapásán.
A svájciak irányították a játékot az elején, de az első nagy lehetőség a kontratámadásokra berendezkedő kameruniak előtt adódott, a 10. percben Sommernek kellett nagyot védenie, a kipattanót pedig fölé vágták.
Az első félidő közepére kiegyenlítődtek az erőviszonyok, de leginkább a mezőnyben zajlott a játék, majd az első félóra végén újra az afrikai együttes dolgozott ki helyzetet, ismét a svájci kapusnak kellett mentenie.
A svájci játékosok két szöglet után voltak veszélyesek, de a szünetig nem volt kaput eltaláló lövésük.
A második játékrész elején viszont rögtön az első nagy helyzetüket kihasználták,
szépen kidolgozott támadás végén a középen üresen maradt Embolo lőtt a hálóba, aki éppen kameruni születésű, így értelemeszerűen nem örült a szülőhazája ellen szerzett találatnak.
A kameruniaknak kisebb egyenlítési lehetőségeik voltak, a svájciak viszont félórával a vége előtt nagy ziccert hagytak ki az előnyük növelésére. A végéig az afrikai csapat veszélytelen volt a kapura, így Svájc győzelmét semmi nem veszélyeztette, sőt még nagyobb különbséggel is nyerhettek volna.
A csoport második fordulójában hétfőn a svájciak a nagy favorit Brazíliával mérkőznek meg, míg Kamerun a másik európai ellenfél Szerbiával játszik.
| 2022. 11. 24. 12:00 | Svájc Svájc | Kamerun Kamerun | 1-0 |
| 2022. 11. 24. 21:00 | Brazília Brazília | Szerbia Szerbia | 2-0 |
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.
Tűz ütött ki egy raktárban Szentegyházán, az egykori vasgyár területén. Az épületben pelettet és brikettet gyártottak. A helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.
RO-Alert üzenetben kaphatnak telefonos riasztásokat a román állampolgárok akkor, amikor az energiafogyasztásuk eléri a szerződésben meghatározott határérték 80 százalékát.
Március 18-án lezárult a levélszavazáshoz szükséges regisztráció azoknak a magyar állampolgároknak, akik nem rendelkeznek magyarországi lakóhellyel. A további teendőket Grezsa Csabával, Magyarország kolozsvári főkonzuljával jártuk körül.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!