
A vébé egyik legjobb első félidejét játszotta Svájc és Szerbia a G csoport utolsó fordulójában, a svájciak szereztek vezetést, a szerbek tíz perc alatt fordítottak, ám Embolo még a szünet előtt egyenlített. Térfélcserét követően Freuler rögtön megszerezte a vezetést Svájcnak.
Eközben a csoport másik meccsén a brazilok a cserecsapatukat küldték fel Kamerun ellen, ám meglepetésre nem tudták legyőzni Kamerunt. Az afrikaiak meglepetésre a meccs végén Aboubakar révén megszerezték a győztes gólt – a találat szerzőjét gólöröme miatt kiállította a játékvezető, ez volt a vébé második játékos által kapott piros lap.
Visszatérve a Svájc–Szerbia meccsre, a szerbekből egyre jobban kiszabadultak az indulatok, lökdösődés is történt a pályán, míg Svájcnak egy gól kellett volna a csoportgyőzelemhez és a nyolcaddöntőben Dél-Koreával való találkozáshoz, ám ez végül nem jött össze. 3–2-re nyertek és a portugálokkal találkoznak a tizenhat között, míg Brazília gólkülönbséggel maradt a csoport élén és Dél-Koreával meccsel december 5-én.
A Bukaresti Rapid vezetősége remek házigazdának bizonyult, magyar nyelvre lefordított üzenettel fogadta a vendég FK Csíkszeredát a két csapat péntek esti bajnoki mérkőzésén.
Újabb nagyarányú vereséget szenvedett az FK Csíkszereda a fővárosban, pénteken este 4–1-re kapott ki a Bukaresti Rapid otthonában. A találkozó után Ilyés Róbert vezetőedző közölte, hogy Anderson Ceara büntetésre számíthat a kifakadásáért.
Elkápráztatta a közönséget és a zsűrit is a székelyudvarhelyi apa-lánya duó: Kristóf Béla és Rebeka tarolt a Csillag születik tehetségkutató műsorban bemutatott produkciójukkal.
Sárga jelzésű, azaz elsőfokú, kiadós esőre vonatkozó riasztás van érvényben a fővárosban és az ország további 13 megyéjében, míg a hegyvidéken havas esőre és havazásra kell számítani az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint.
Tavaly mintegy 15 millió lej, az idei első félévben pedig már 12 millió lej veszteséget halmozott fel az Aradi Erdészeti Igazgatóság, melynek korábbi vezetője, Teodor Țigan 100 ezer eurós nyugdíjazási prémiumot vett fel a nyáron.
Orosz oligarchák és bűnözők szerezhettek hamis román személyazonosságot, hatalmas vizsgálat folyik. Bukarest mellett megint gázrobbanás történt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!