Olimpia

Rálépett a gázpedálra a pihenő után a brazil válogatott

Józsa Csongor 2022. november 24., 23:00

Addig volt nehéz, amíg betaláltak. Erődemonstrációt tartott Brazília, összességében nem sok esélyt adott Szerbiának a focivébé első fordulójában.

Richarlison második gólja egyszerűen pazarra sikeredett Fotó: Tolga Bozoglu/Agerpres/EPA

A brazil–szerb párharccal zárult az első kör csütörtök este a katari labdarúgó-világbajnokságon. A G csoportban nagy várakozás előzte meg Neymárék – azaz a vébé egyik legnagyobb esélyesének tartott gárda – bemutatkozását. A dél-amerikaiak az elmúlt három naptári évben mindössze egyszer kaptak ki: az Argentína elleni Copa América-döntőben. Ellenfelüktől sokan várnak kiugró eredményt a tornán.

Az első játékrészben Brazília volt a kezdeményezőbb, pár helyzetet össze is hozott, a kapus Milinkovic-Savic rendre tisztázott – összesen négyszer találták el kapuját. Az európaiak nem játszottak alárendelt szerepkört, nagyon fegyelmezetten védekeztek.

Nem született gól a pihenőig, de összességében nem volt unalmas ez a 0–0.

Sokkal erőteljesebb volt a brazilok rohama a második felvonásban. A 60. percben már közel jártak ahhoz, hogy megszerezzék az előnyt, ekkor még Alex Sandro távoli lökete a kapufáról pattant kifelé.

Két percre rá már 1–0 lett, feltörték az addig jól záró defenzívát: Vinícius Jr. tekerte rá balról, a kapus csak középre tudta ütni, Richarlison pedig közelről bepofozva.

Megtört a jég, ez pedig még nagyobb önbizalmat adott a braziloknak. A 73. percben parádés találattal duplázott Richarlison. A gólpasszt ezúttal is Vinícius Jr. jegyezte, a támadó ballal felpörgette magának a játékszert, jobban pedig félollós mozdulattal tízről belőtte.

A szerbek képtelenek voltak az újításra, ellenlábasuk egymás után dolgozta ki a nagyobbnál-nagyobb lehetőségeket. Újabb felső léc, nagy kapus bravúrok és egymás után kihagyott ziccerek.

Brazília valósággal lefocizta Szerbiát, megmutatta, hogy igenis ő az egyik favorit a trófeáért zajló küzdelemben.