Olimpia

Portugálveréssel nyolcaddöntős Dél-Korea

Horváth Bálint Ottó 2022. december 02., 19:35 utolsó módosítás: 2022. december 02., 22:18

A végsőkig kiélezett volt a küzdelem a katari labdarúgó-világbajnokság H csoportjában, ahol Dél-Koreának továbbjutást ért Portugália legyőzése, amely veresége ellenére megőrizte az első helyet, Ghána és Uruguay pedig búcsúzott.

A koreaiak bravúros győzelmükkel kiharcolták a továbbjutást Fotó: Han Yan/Xinhua/Agerpres

A péntek késő délutáni mérkőzések előtt a portugálok biztosak voltak a továbbjutásban, miután megnyerték az első két meccsüket. Ellenfelüknek, Dél-Koreának egy pontja volt, míg a másik párharcban az egy győzelemmel rendelkező Ghána volt kedvezőbb helyzetben Uruguay ellen.

Portugália csoportelsősége még nem volt teljesen biztos, így nem is bíztak semmit a véletlenre, nagyon hamar megszerezték a vezetést. A másik összecsapáson Ghána nagy lehetőséget szalasztott el, a 20. percben büntetőt hagyott ki.

Ez nagyon hamar megbosszulta magát, néhány perccel később védelmi hiba után az uruguayiak betaláltak, ez volt az első góljuk a vb-n, amellyel ők álltak továbbjutásra ellenfelükkel szemben. Ráadásul, gyorsan kettőre növelték az előnyüket, könnyedén átjátszották a védelmet, és a brazil Flamengónál játszó de Arrascaeta duplázott.

Mindeközben Dél-Korea szöglet után kiegyenlített a Cristiano Ronaldo vezette portugálok ellen, de a döntetlen még nem volt elég számára a továbbjutáshoz, mindenképpen nyernie kellett.

A második félidőben nagyon sokáig nem változott az eredmény egyik mérkőzésen sem, a ghánaiaknak két gólra lett volna szükségük, hogy döntetlennel továbbjussanak, de tehetetlenek voltak.

A koreaiak rohamoztak ugyan, de a lehetőségeiket nem tudták gólra váltani, aztán a hosszabbítás elején gyors ellentámadásból mégis eredményesek voltak, a Tottenham klasszisa, Son Heung-Min mesteri passzt adott Hwang Hee-Channak, aki belőtte a győztes találatot. Ezzel a csoportban több lőtt góljuknak köszönhetően Portugália mögött a második helyről kiharcolták a továbbjutást, megelőzve Uruguayt, amely hiába nyert, búcsúzni kényszerült.