Olimpia

Nyert meccsen bukott két pontot Szerbia

Gergely Imre 2022. november 28., 14:48 utolsó módosítás: 2022. november 28., 17:13

Semleges nézők számára nagyon is szórakoztató meccset vívott Kamerun és Szerbia a vébé G csoportjában. A hétfő délben rendezett találkozón a szerbek kétgólos kényelmes előnyt engedtek ki a kezükből, így 3–3-as döntetlen lett a vége.

Fordulatból nem volt hiány a szerbek és kameruniak összecsapásán Fotó: Xu Zijian/Agerpres/Xinhua

A G csoport második fordulójának első mérkőzésén Kamerun szerzett vezetést egy szöglet után. A 29. percben Castelletto volt eredményes N'Koulou beíveléséből. A találatot megelőzően a délszláv csapatnak volt több óriási lehetősége, de Mitrovic előbb kapufát lőtt, majd a kapu mellé.

A kameruni találat láthatóan sokkolta a szerbeket, jóideig nem találtak magukra, de aztán a hosszabbításban nagyon is. Tadic ívelte be a labdát szabadrúgásból, amire Pavlovic ugrott fel és egyenlített.

Sőt még a szünet előtt Milinkovic-Savic tüzelt, és hajszálpontos lövésével már a plávik voltak előnyben.

Az egyre magabiztosabbá váló Szerbia támadói az 53. percben teljesen összebolondították a kameruniakat, addig passzolgattak, míg a labda az üresen várakozó Mitrovicshoz került, aki karrierje egyik legkönnyebb találatát érte így el. Ezzel a szerbek eldöntötték a meccset, fejben már készülhettek a svájciak elleni következő mérkőzésre.

Azazhogy mégsem. Aboubakart hozta be a kameruni szakvezető, aki a 63. percben a leshatárról kiugorva az egyik szerb védőt elfektetve a kapus fölött átemelve szépített, majd két perc múlva szintén ő lódult meg, de ezúttal Choupo-Moting elé tálalt, aki kiegyenlített!

3–3 maradt a végeredmény és a döntetlennek igazából az egyik fél sem örülhet, 1-1 ponttal várják a folytatást. A harmadik körben pedig Szerbia Svájccal, Kamerun Braziliával találkozik.

Labdarúgó-világbajnokság, G csoport, 2. forduló:
Kamerun–Szerbia 3–3 (1–2).
Gólszerzők: Castelletto (29.), Aboubakar (63.), Choupo-Moting (66.), illetve Pavlovics (45+1.), Milinkovics-Szavics (45+3.), A. Mitrovics (53.).