Hirdetés

Megvan Katar első gólja a vébén, mégis Szenegál örülhet

Közel a búcsúhoz a katari válogatott
Fotó: Wang Dongzhen/Xinhua/Agerpres

2022. november 25., 17:23

Szenegál megszerezte első sikerét a labdarúgó-világbajnokságon, 3–1-ra legyőzte a házigazda Katart az A csoportban.

2022. november 25., 17:23

Világbajnokságon most először találkozott egymással az Ázsia-kupa címvédője (Katar) és az Afrika-kupa győztese (Szenegál). Az első félidőben főleg a katari védelem hibáiból alakítottak ki helyzeteket az afrikaiak, így szerezte meg Szenegál a vezetést is: egy katari védő hibázott hatalmasat, és a tizenhatosba berobbanó Dia élt is a lehetőséggel. A szünetet követően megduplázta előnyét Szenegál, szögletet követően Diédhiou csúsztatott a kapuba.

Ezután átengedték a játékot a házigazdának, amely a 61. percben találta el először a kaput a tornán, Almoez lövését bravúrral védte Mendy. Ezután ismét a Chelsea kapusán volt a fókusz, amikor Mohammad fejesét hárította.

Hirdetés

A hazaiak a csereként pályára lépő Muntari nagyszerű fejesét követően megszerezték első góljukat a világbajnokságok történetében, ám sokáig nem élt egyenlítési álmuk, hiszen egy ellentámadás végén Dieng beállította a 3–1-es végeredményt.

Katar továbbra is pont nélkül áll a csoportban, és jó eséllyel nem jut tovább, míg Szenegálnak megvan az első győzelme a vb-n.

Labdarúgó-világbajnokság, A csoport, 2. forduló
Katar–Szenegál 1–3 (0–1)
Gólszerzők: Muntari (78.), illetve Dia (41.), Diédhiou (48.), Dieng (84.)

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, A csoport, 2. forduló

2022. 11. 25. 15:00Katar KatarSzenegál Szenegál1-3
2022. 11. 25. 18:00Hollandia HollandiaEcuador Ecuador1-1

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, A csoport

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Ecuador Ecuador
2
1
1
0
3-1
4
2
Hollandia Hollandia
2
1
1
0
3-1
4
3
Szenegál Szenegál
2
1
0
1
3-3
3
4
Katar Katar
2
0
0
2
1-5
0
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Az agyagfalviak fordítottak és gólzáporral nyertek Csíkszentmártonban

Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.

Visszautasítja a vádakat az FK Csíkszereda, jogi lépéseket helyeztek kilátásba

Az FK Csíkszereda határozottan visszautasítja azokat a rágalmakat, amelyek szerint a klub anyagi juttatást biztosítana a Román Labdarúgó-szövetség egyik vezetőjének. A Hargita megyei klub vezetősége szerint súlyos és alaptalan vádakról van szó.

Székelyhon

Megtalálták a két eltűnt kislányt

Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.

`
Krónika

Rendőrségi pontosítások az eltűnt dicsőszentmártoni kislányok ügyében

Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.

Krónika

Látogatók kedvence lett, most turisztikai díjra esélyes a patinásan felújított válaszúti Bánffy-kastély

Népszerű turisztikai célpont a válaszúti Bánffy-kastély, amely idén az Év Úti Célja verseny jelöltjei közé került. Szalma Anna-Mária idegenvezetővel a kastély múltjáról, felújításáról és mai kulturális szerepéről beszélgettünk.

Főtér

És akkor a miniszter felvett egy maroknyi homokot és odadugta a lefagyott hivatalvezető orra alá

Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!