
Az első játékrész hatalmas francia fölényt hozott, gyakorlatilag folyamatosan a dánok kapuja előtt zajlott a játék, záporoztak a lövések. Igazán komoly lehetőséget még így sem tudtak kialakítani, mégis érződött, hogy ők akarják jobban a győzelmet.
A fordulást követően sokkal hatékonyabb lett a helyzetkihasználásuk, az első nagyobb helyzetet rögtön gólra is váltották: Theo Hernández átadását Kylian Mbappé lőtte a kapuba, ezzel megszerezvén hazájának a vezetést (1–0). Nem sokáig örülhettek a franciák, szinte a semmiből jött az egyenlítés, miután egy szögletből beívelt labdát Andreas Christensen fejelte a hálóba (1–1).
Öt perccel később a találkozót is megfordíthatták volna, Lindstrom próbálkozását Lloris védte.
A folytatásban mindkét fél előtt adódott helyzet, viszont csak a franciák tudtak betalálni: a 86. minutumban Mbappé gyönyörű gólt szerzett, ezzel ismét megszerezvén a vezetést (2–1).
A hosszabbításban már nem jött össze a dánoknak az egyenlítés, így két játéknap után a franciák hat egységet gyűjtöttek és bebiztosították a továbbjutásukat. A dánok az utolsó fordulóban az ausztrálokkal küzdenek meg a továbbjutásért.
| 2022. 11. 26. 12:00 | Tunézia Tunézia | Ausztrália Ausztrália | 0-1 |
| 2022. 11. 26. 18:00 | Franciaország Franciaország | Dánia Dánia | 2-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Franciaország Franciaország | 2 | 2 | 0 | 0 | 6-2 | 6 |
2 | Ausztrália Ausztrália | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-4 | 3 |
3 | Dánia Dánia | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-2 | 1 |
4 | Tunézia Tunézia | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-1 | 1 |
A magyar állami támogatások bizonytalanságáról, a Sepsi OSK pénzügyi helyzetéről és a klub jövőjéről is beszélt Diószegi László a Tusványoson. A klub tulajdonosa szerint nincs pánik, de ideje nyíltan beszélni a problémákról, mielőtt túl késő lenne.
A Corvinul elleni vereségről, az FK Csíkszereda pénzügyi helyzetéről, az önkormányzati támogatások hiányáról, Kleinheisler László távozásáról és a klub jövőjéről is őszintén beszélt Szondy Zoltán a Buzánszky Jenő Sportteraszon, a 35. Tusványoson.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Egy férfi leköpte Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti Nyugati pályaudvaron, ahová a kormányfő Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel együtt érkezett, hogy ismertesse a 3500 milliárd forintos Baross Gábor Vasútfejlesztési Programot.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!