Olimpia

Mbappé volt a hős, megvan a vébé első biztos továbbjutója

Sebestyén Ervin 2022. november 26., 20:29

Franciaország–Dánia csatával folytatódott a labdarúgó-világbajnokság, a franciák egy esetleges győzelemmel bebiztosíthatták a továbbjutásukat. A hajrában Mbappé másodszor is betalált, a meccs összképét tekintve megérdemelten zsebelték be a három pontot.

Mbappé volt a franciák hőse, ő szállította a továbbjutást érő gólokat Fotó: LAURENT GILLIERON

Az első játékrész hatalmas francia fölényt hozott, gyakorlatilag folyamatosan a dánok kapuja előtt zajlott a játék, záporoztak a lövések. Igazán komoly lehetőséget még így sem tudtak kialakítani, mégis érződött, hogy ők akarják jobban a győzelmet.

A fordulást követően sokkal hatékonyabb lett a helyzetkihasználásuk, az első nagyobb helyzetet rögtön gólra is váltották: Theo Hernández átadását Kylian Mbappé lőtte a kapuba, ezzel megszerezvén hazájának a vezetést (1–0). Nem sokáig örülhettek a franciák, szinte a semmiből jött az egyenlítés, miután egy szögletből beívelt labdát Andreas Christensen fejelte a hálóba (1–1).

Öt perccel később a találkozót is megfordíthatták volna, Lindstrom próbálkozását Lloris védte.

A folytatásban mindkét fél előtt adódott helyzet, viszont csak a franciák tudtak betalálni: a 86. minutumban Mbappé gyönyörű gólt szerzett, ezzel ismét megszerezvén a vezetést (2–1).

A hosszabbításban már nem jött össze a dánoknak az egyenlítés, így két játéknap után a franciák hat egységet gyűjtöttek és bebiztosították a továbbjutásukat. A dánok az utolsó fordulóban az ausztrálokkal küzdenek meg a továbbjutásért.