Olimpia

Mbappé duplázott, a címvédő tovább menetel

Horváth Bálint Ottó 2022. december 04., 19:28 utolsó módosítás: 2022. december 04., 20:36

Franciaország Kylian Mbappé remeklésével 3–1-re legyőzte Lengyelországot a katari labdarúgó-világbajnokság első vasárnapi nyolcaddöntőjében, és tovább folytatja menetelését a címvédés felé.

Kylian Mbappé két gólt szerzett és egy gólpasszt is adott Fotó: Georgi Licovski/EPA/Agerpres

Ahogyan várható volt, a franciák uralták a játékot, a mérkőzés elején távoli lövésekkel veszélyeztettek, de Szczesny magabiztosan védett. A lengyelek kapusa Mbappé helyzeténél is a helyén volt, majd felerősödtek a címvédő támadásai, Giroud kevéssel maradt le Dembele beadásáról.

Túloldalt Lewandowski próbálkozása kerülte el a kaput, majd a legnagyobb helyzet Zielinszki előtt adódott, Llorisnak kellett nagyot hárítania.

Az első félidő végén a francia válogatott előnybe került, megingott a lengyel védelem, Mbappé nagyszerű passzát Giroud lőtte a hálóba.

A második félidőben igyekeztek minél hamarabb újra betalálni, és eldönteni az összecsapást a franciák, de a támadásaik rendre elakadtak. A hajrához közeledve a lengyel csapat nem tehetett mást, küzdenie kellett az egyenlítésért, de labdát veszítettek a francia tizenhatosban, és

gyors ellentámadás végén pedig Mbappé megduplázta a francia vezetést, majd a hosszabbítás elején a PSG klasszisa még egy szépségdíjas találatot is szerzett.

A legvégén a lengyeleknek összejött a szépítés, Lewandowski büntetőből talált be.

Franciaország 3–1-re győzött, bejutott a legjobb nyolc közé, és várja az ellenfelét, a vasárnap 21 órától kezdődő Anglia–Szenegál párharc győztesével találkozik.