
A csütörtök késő délutáni utolsó mérkőzések előtt a horvátok és a marokkóiak voltak a legkedvezőbb helyzetben, akik egy döntetlennel is továbbjuthattak. A belgák ellenben győzelmi kényszerben voltak, míg Kanada már a harmadik forduló előtt biztos kiesőnek számított.
A legutóbbi vb-n ezüstérmes horvát és bronzot szerzett belga válogatott közötti európai csoportrangadó első félideje elmaradt a várakozásoktól, ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy a szünetig egyetlen kapuralövést sem jegyeztek. A horvát csapat irányította ugyan a játékot, a legnagyobb lehetőség mégis a belgák előtt adódott egy veszélyes ellentámadás végén.
Sokkal eseménydúsabb volt a második játékrész, amelynek elején néhány perc alatt több helyzet alakult ki a kapuk előtt, mint a teljes első negyvenöt percben. A horvátok Modric és Kovacic lövéseivel voltak veszélyesek, de Courtois védett, míg a belgáknál beállt egy vérbeli csatár, Romelu Lukaku, aki a kapufát is eltalálta.
A horvátok tartották a számukra kedvező döntetlent, aztán a végén a belgák megrohamozták a kapujukat, Lukaku többször is közel volt a továbbjutást jelentő találathoz, de ezt nem tudták megszerezni, így nagy meglepetésre búcsúztak a tornától.
A másik találkozón Marokkó nagyon korán előnybe került Kanadával szemben, sőt az első játékrész közepén már kettővel vezetett. Ekkor úgy tűnt, hogy a biztos továbbjutás mellett a csoport első helye is meglesz az észak-afrikai gárdának, a szünet előtt azonban egy öngóllal a kanadaiak szépítettek. A folytatásban az észak-amerikaiak küzdöttek a becsületükért, és az első pontjukért, de ezt nem végül nem sikerült megszerezni,
Marokkó megőrizte előnyét, és ezzel együtt a csoportelsőséget is bebiztosította. Hét pontot gyűjtött, afrikai válogatottnak ennyi korábban még nem sikerült a világbajnokságok csoportkörében.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marokkó Marokkó | 3 | 2 | 1 | 0 | 4-1 | 7 |
2 | Horvátország Horvátország | 3 | 1 | 2 | 0 | 4-1 | 5 |
3 | Belgium Belgium | 3 | 1 | 1 | 1 | 1-2 | 4 |
4 | Kanada Kanada | 3 | 0 | 0 | 3 | 2-7 | 0 |

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!