Olimpia

Marokkó véghez vitte, megelőzte a vb-ezüst- és bronzérmes európaiakat

Horváth Bálint Ottó 2022. december 01., 19:23 utolsó módosítás: 2022. december 01., 20:10

Marokkó sikerével zárult a labdarúgó-világbajnokság F csoportja, a Kanada elleni győzelemmel az első helyről jutott tovább a nyolcaddöntőbe. A vb-ezüst- és bronzérmes csatája döntetlennel ért véget, ez a horvátoknak kedvezett, a belgák nem élték túl a csoportkört sem.

A marokkói játékosok borították a papírformát Fotó: Mohamed Messara/EPA/Agerpres

A csütörtök késő délutáni utolsó mérkőzések előtt a horvátok és a marokkóiak voltak a legkedvezőbb helyzetben, akik egy döntetlennel is továbbjuthattak. A belgák ellenben győzelmi kényszerben voltak, míg Kanada már a harmadik forduló előtt biztos kiesőnek számított.

A legutóbbi vb-n ezüstérmes horvát és bronzot szerzett belga válogatott közötti európai csoportrangadó első félideje elmaradt a várakozásoktól, ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy a szünetig egyetlen kapuralövést sem jegyeztek. A horvát csapat irányította ugyan a játékot, a legnagyobb lehetőség mégis a belgák előtt adódott egy veszélyes ellentámadás végén.

Sokkal eseménydúsabb volt a második játékrész, amelynek elején néhány perc alatt több helyzet alakult ki a kapuk előtt, mint a teljes első negyvenöt percben. A horvátok Modric és Kovacic lövéseivel voltak veszélyesek, de Courtois védett, míg a belgáknál beállt egy vérbeli csatár, Romelu Lukaku, aki a kapufát is eltalálta.

A horvátok tartották a számukra kedvező döntetlent, aztán a végén a belgák megrohamozták a kapujukat, Lukaku többször is közel volt a továbbjutást jelentő találathoz, de ezt nem tudták megszerezni, így nagy meglepetésre búcsúztak a tornától.

Romelu Lukaku többször is közel volt a győztes találathoz, de ezt nem tudta megszerezni Fotó: Rolex dela Pena/EPA/Agerpres

A másik találkozón Marokkó nagyon korán előnybe került Kanadával szemben, sőt az első játékrész közepén már kettővel vezetett. Ekkor úgy tűnt, hogy a biztos továbbjutás mellett a csoport első helye is meglesz az észak-afrikai gárdának, a szünet előtt azonban egy öngóllal a kanadaiak szépítettek. A folytatásban az észak-amerikaiak küzdöttek a becsületükért, és az első pontjukért, de ezt nem végül nem sikerült megszerezni,

Marokkó megőrizte előnyét, és ezzel együtt a csoportelsőséget is bebiztosította. Hét pontot gyűjtött, afrikai válogatottnak ennyi korábban még nem sikerült a világbajnokságok csoportkörében.