Hirdetés

Lewandowski első vb-góljával elhallgattatta a szaúdiakat

Fotó: Xia Yifang

2022. november 26., 17:19

A labdarúgó-világbajnokság egyik legeseménydúsabb mérkőzésén hiábavaló volt a szaúd-arábiai csapat törekvése, a helyzeteiket nem tudták kihasználni, még egy büntetőt is kihagytak, a lengyelek ellenben kétszer is betaláltak, így komoly esélyessé váltak a továbbjutásra.

2022. november 26., 17:19

A szaúdiak az első meccsükön a vb eddigi legnagyobb meglepetését okozták azzal, hogy hátrányból fordítva 2–1-re legyőzték az argentinokat.

A népes szurkolótáborúk biztatására ezúttal is bátran játszottak, a mérkőzés elejétől nyomás alá helyezték az ellenfél kapuját, a lengyel játékosok csak sárga lapot érően tudták megállítani a támadásokat, Szczesnynek pedig egyszer nagyot kellett mentenie.

Hirdetés

A játék képével ellentétben azonban szinte a semmiből a lengyelek szerezték meg a vezetést a 39. percben, hosszú kapuskirúgás után Lewandowskihoz került a labda, okosan tette vissza Zielinski elé, aki védhetetlenül lőtt a hálóba. Néhány perccel később egyenlíthettek volna a szaúdiak, Al Dawsari büntetőjét azonban Szczesny kivédte, mint ahogyan az ismétlést is, így a szünetig megmaradt a lengyel előny.

A második félidőben is fölényben játszottak a szaúdiak, ismét a lengyel kapus védett nagyot, majd újabb nagy helyzeteket hagytak ki, pontatlanok voltak a befejezések. Hamar ritmust váltottak a lengyelek is, két kapufával válaszoltak, Milik és Lewandowski is közel volt a gólhoz.

A hajrában tovább hajtottak az egyenlítésért a szaúdi játékosok, de a védelemben óriásit hibáztak, Lewandowski csapott le a labdára, és magabiztosan lőtte be, ezzel az első világbajnoki gólját szerezte, a végén pedig duplázhatott is volna.

A Mexikó elleni gól nélküli döntetlen után a lengyel válogatott értékes három pontot szerzett, ezzel a C csoport élére állt, a továbbjutást pedig az argentinok elleni utolsó mérkőzésén kell kiharcolja.

Labdarúgó-világbajnokság, C csoport, 2. forduló:
Lengyelország–Szaúd-Arábia 2–0 (1–0).
Gólszerző: Zielinski (39.), Lewandowski (82.).

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, C csoport, 2. forduló

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, C csoport

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Lengyelország Lengyelország
2
1
1
0
2-0
4
2
Argentína Argentína
2
1
0
1
3-2
3
3
Szaúd-Arábia Szaúd-Arábia
2
1
0
1
2-3
3
4
Mexikó Mexikó
2
0
1
1
0-2
1
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Bemutatta új csapata Anderson Cearát

Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.

Mindenkinek jobb, hogy véget ért ez a történet – az FK beavatott az Anderson Ceará átigazolás részleteibe

Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.

Székelyhon

Erdélyi lehet egy Firenzében talált nő, akinek a hozzátartozóit keresik

Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.

`
Krónika

Búcsú Spanyolországtól: rekordszámú román állampolgár távozik az Ibériai-félszigetről

Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.

Krónika

Wellnessközponttal mentenék meg a nagy múltú erdélyi fürdővárost

Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.

Főtér

Untold, avagy Kolozsvár feladása

Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!