Olimpia

Lewandowski első vb-góljával elhallgattatta a szaúdiakat

Horváth Bálint Ottó 2022. november 26., 17:19 utolsó módosítás: 2022. november 26., 17:22

A labdarúgó-világbajnokság egyik legeseménydúsabb mérkőzésén hiábavaló volt a szaúd-arábiai csapat törekvése, a helyzeteiket nem tudták kihasználni, még egy büntetőt is kihagytak, a lengyelek ellenben kétszer is betaláltak, így komoly esélyessé váltak a továbbjutásra.

Fotó: Xia Yifang

A szaúdiak az első meccsükön a vb eddigi legnagyobb meglepetését okozták azzal, hogy hátrányból fordítva 2–1-re legyőzték az argentinokat.

A népes szurkolótáborúk biztatására ezúttal is bátran játszottak, a mérkőzés elejétől nyomás alá helyezték az ellenfél kapuját, a lengyel játékosok csak sárga lapot érően tudták megállítani a támadásokat, Szczesnynek pedig egyszer nagyot kellett mentenie.

A játék képével ellentétben azonban szinte a semmiből a lengyelek szerezték meg a vezetést a 39. percben, hosszú kapuskirúgás után Lewandowskihoz került a labda, okosan tette vissza Zielinski elé, aki védhetetlenül lőtt a hálóba. Néhány perccel később egyenlíthettek volna a szaúdiak, Al Dawsari büntetőjét azonban Szczesny kivédte, mint ahogyan az ismétlést is, így a szünetig megmaradt a lengyel előny.

A második félidőben is fölényben játszottak a szaúdiak, ismét a lengyel kapus védett nagyot, majd újabb nagy helyzeteket hagytak ki, pontatlanok voltak a befejezések. Hamar ritmust váltottak a lengyelek is, két kapufával válaszoltak, Milik és Lewandowski is közel volt a gólhoz.

A hajrában tovább hajtottak az egyenlítésért a szaúdi játékosok, de a védelemben óriásit hibáztak, Lewandowski csapott le a labdára, és magabiztosan lőtte be, ezzel az első világbajnoki gólját szerezte, a végén pedig duplázhatott is volna.

A Mexikó elleni gól nélküli döntetlen után a lengyel válogatott értékes három pontot szerzett, ezzel a C csoport élére állt, a továbbjutást pedig az argentinok elleni utolsó mérkőzésén kell kiharcolja.