Olimpia

Kétgólos hátrányból felállt Dél-Korea, a lefújáskor Ghána táncolt

Józsa Csongor 2022. november 28., 17:27

Lüktető, fordulatos mérkőzést, nyíltsisakos játékot hozott az ázsiaiak és az afrikai mérkőzése a focivébén.

Több fejesgólt szereztek Fotó: Abir Sultan/EPA/Agerpres

Hétfőn kora délután a H csoportban Dél-Korea–Ghána találkozót rendeztek a katari labdarúgó-világbajnokságon. Miután előbbiek egy, utóbbiak nulla pontot gyűjtöttek a tornán, így mindkét gárda számára fontos meccs volt.

Nagy lendülettel kezdett az ázsiai csapat, azonban érdemi akcióig nem jutott, mert az ellenlábas védelme remekül szűrt, az első húsz percben hét szögletet is elvégezhetett Dél-Korea. Hogy aztán az első valamirevaló helyzetét az afrikaiak gólra váltsák a 24. percben. Egy szabadrúgást követően Salisu a lecsorgó labdát közelről kotorta a kapuba (0–1).

A bekapott találat után megtorpant Dél-Korea, ezt az ellenlábas kihasználva többet építkezett, a 34. percben pedig megduplázta előnyét, egy beadást Kudus fejjel csúsztatott a hálóba (0–2).

Akárcsak az első, a második játékrészt is erőteljesebben indították Kimék, ezúttal három perc alatt kiegyenlítettek: Cso Ku Szun volt mindkettőnek a szerzője. Sőt, mindkettőt fejjel jegyezte (2–2).

Kezdődhetett minden elölről – ezt pedig komolyan vette a két válogatott. Alapos adok-kapokba lohalták belé magukat. A 68. percben Kudus is duplázott, ezzel pedig újból vezetett Ghána (2–3). Helyzetek sokasága volt itt is, ott is, a kapusok óriási bravúrokat mutattak be.

A végjátékban mindent egy lapra feltéve rohamozott a dél-koreai együttes, az utolsó húsz percet (a hosszabbítás tíz minutumot tartott) gyakorlatilag saját tizenhatosán töltötte Ghána.

Meglett az eredménye, megszerezte mindhárom pontot.