
A péntek esti meccs elején holland válogatott többet birtokolta a labdát, de ezt egyáltalán nem tudta kihasználni, míg az argentinok részéről pontatlan lövéseket kellett feljegyeznünk. Az első kaput is eltaláló lövés a dél-amerikaiaké volt, ám De Paul próbálkozása nem okozott gondot a holland kapusnak.
Aztán a 35. percben Messi zsenialitása kellett az első gólhoz, a hétszeres aranylabdás négy ellenfél között fantasztikus passzt osztott ki Molinának, az Atlético Madrid játékosa pedig ellőtte Noppert mellett a hálóba.
Az első játékrészben hat percet hosszabbított a játékvezető, Mateu Lahoz, ám semmi említésre méltó nem történt.
A szünetben kettőt cserélt a holland csapaton Van Gaal szövetségi kapitány, ám az új emberek nem hoztak átütő erőt, az argentinok irányították a meccset, majd Messi veszélyes szabadrúgása okozott riadalmat a narancsosok táborában. Aztán a 71. percben büntetőhöz jutott Argentína, Dumfries akasztotta meg Acunát, a tizenegyest Messi magabiztosan lőtte a hálóba. Úgy tűnt, simán lépnek a négy közé.
A hollandok a meccs hajrájában megébredtek, és a 83. percben szépítettek, a korábban csereként beállt Weghorst csúsztatott a kapuba. Ezt követően Luuk de Jong lőtt oldalhálót, majd tömegjelenet alakult ki a pályán egy szabálytalanságot követően, amikor Paredes a holland kispadba rúgta a labdát.
Tíz perc ráadást ítélt a játékvezető, a hollandok viszont tehetetlenek voltak, egészen a hosszabbítás tizenegyedik percéig,
amikor szabadrúgáshoz jutottak, a labdát begurították, Weghorst pedig egyenlített!
Következett a hosszabbítás, ám azelőtt még egy újabb tömegjelenet kialakult a pályán a két csapat teljes kerete között. A ráadásban az argentinok tettek többet a győzelem érdekében, Enzo Fernandez a 120. percben kapufát lőtt, gól nem esett, így ez a meccs is tizenegyesekkel dőlt el.
A tizenegyeseknél Martineznek nem tudtak gólt rúgni a hollandok, Van Dijk és Berghuis lövését is védte, ám ezután Koopmeiners, Weghorst és Luuk de Jong hiába lőtte be a sajátját, mivel a délamerikaiaknál csak Enzo Fernandez nem találta el a kaput, Messi, Paredes, Motiel és Lautaro Martinez bevágta, így az argentinok készülhetnek a horvátok elleni elődöntőre, amelyet kedden 21 órakor rendeznek.
Érdekesség, hogy a játékvezető tizenöt sárga lapot osztott ki (hét holland, nyolc argentin játékosnak), de egyszer sem kellett felmutatnia a piros lapot.
Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.
Megszakadt a Sepsi OSK hosszú veretlenségi sorozata a labdarúgó 2. Ligában, de nemcsak az eredmény kavart hullámokat: a lefújás után kemény szavak hangzottak el mindkét oldalon, az edzők nem fogták vissza magukat.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nem ül be a parlamentbe Orbán Viktor – ezt a leköszönő miniszterelnök szombaton jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.
Fegyveres támadó nyitott tüzet helyi idő szerint szombat este Washingtonban a fehér házi tudósítók díszvacsoráján, amelyen Donald Trump elnök is jelen volt.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!