
Érdekesség, hogy a Selecao szerepel legtöbbször – szám szerint négyszer – a tíz legváratlanabb eredményt összegző listán, minden alkalommal vesztes félként.
A legutóbb ezüstérmes horvátok mostani továbbjutására mindössze 30,3 százalék esélyt adtak. Ennél kisebb, kereken harmincszázalékos eséllyel pedig csak a bolgár válogatott tudott nyerni az 1994-es vb negyeddöntőjében, ahol 2–1-re a német együttest múlta felül.
A listán egyetlen döntő szerepel, méghozzá a magyarok 1954-ben elveszített berni fináléja, amikor hatalmas meglepetésre az NSZK 0–2-ről fordítva 3–2-re legyőzte az Aranycsapatot.
Ez a rangsor hatodik helyére fért fel a nyugatnémet csapat 33,2 százalékos esélyével.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!