
Kiváló hangulatban kezdődött hétfőn kora este a mérkőzés, a játék lüktető volt, látszott, hogy mindkét csapat a győzelemre hajt, ám az első negyedóra komolyabb helyzet nélkül telt el. Ezután Frenkie de Jong került óriási ziccerbe, ám a szenegáliaknak sikerült utolsó pillanatban menteniük. Az első félidőben mindössze egy kaput eltaláló lövést lehetett feljegyezni, ez a szenegáli Sabaly-hoz köthető.
A játék a szünetet követően sem javult fel, majd a hollandoknál debütáló Andries Noppert több nagy védést is bemutatott, Dia, majd Gueye lövését is hárította.
A pragmatikus hollandok viszont első kaput eltaláló lövésükből meg is szerezték a vezetést, a hajrában Frenkie de Jong mesteri beívelését Gakpo a kapust megelőzve a hálóba bólintotta (0–1), így a PSV Eindhoven szélsője góllal debütált a vébén.
Szenegál a hosszabbításban Dieng révén szinte egyenlített, ám a fejes csúnyán fölé szállt, majd a hosszabbítás 9. percében Depay távoli lövését még védte Édouard Mendy, a kipattanóra Klaassen csapott le és a hálóba bombázott (0–2).
A pragmatikus hollandok tehát a hajrában döntötték el a találkozót, győzelmükkel óriási lépést tettek a továbbjutás felé, míg a szenegáliaknak rossz helyzetkihasználásuk mellett még a sérülések miatt is fájhat a fejük.
| 2022. 11. 20. 18:00 | Katar Katar | Ecuador Ecuador | 0-2 |
| 2022. 11. 21. 18:00 | Szenegál Szenegál | Hollandia Hollandia | 0-2 |
Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.
Új kihívások után néz, és öt szezon után elhagyja a Gyergyói Hoki Klub együttesét. A támadó az elmúlt években a csapat egyik legfontosabb játékosa volt, hét trófea elnyerésében játszott meghatározó szerepet.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.
A Maros megyei rendőrök csütörtökön 23 házkutatást tartottak Nyárádremete és Makfalva községben, valamint Szovátán egy erdészeti bűncselekményeket vizsgáló büntetőügyben.
Közben a PSD-s mezőgazdasági miniszter egy 5000 eurós Louis Vuitton bőrönddel flangált a reptéren. És egy riasztó adat: az első három hónapban közel 34 ezer esetben kértek rendőri segítséget a családon belüli erőszak áldozatai.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!