Olimpia

Katar 2022: a hajrában döntött a pragmatikus holland csapat

Zátyi Tibor 2022. november 21., 20:14

Habár Szenegál dolgozta ki a nagyobb helyzeteket, a győzelmet Hollandia szerezte meg a labdarúgó-világbajnokság A csoportjában, így óriási lépést tett a továbbjutás felé.

A hajrában kétszer is büntetett a holland válogatott Fotó: Noushad Thekkayil/EPA/Agerpres

Kiváló hangulatban kezdődött hétfőn kora este a mérkőzés, a játék lüktető volt, látszott, hogy mindkét csapat a győzelemre hajt, ám az első negyedóra komolyabb helyzet nélkül telt el. Ezután Frenkie de Jong került óriási ziccerbe, ám a szenegáliaknak sikerült utolsó pillanatban menteniük. Az első félidőben mindössze egy kaput eltaláló lövést lehetett feljegyezni, ez a szenegáli Sabaly-hoz köthető.

A játék a szünetet követően sem javult fel, majd a hollandoknál debütáló Andries Noppert több nagy védést is bemutatott, Dia, majd Gueye lövését is hárította.

A pragmatikus hollandok viszont első kaput eltaláló lövésükből meg is szerezték a vezetést, a hajrában Frenkie de Jong mesteri beívelését Gakpo a kapust megelőzve a hálóba bólintotta (0–1), így a PSV Eindhoven szélsője góllal debütált a vébén.

Szenegál a hosszabbításban Dieng révén szinte egyenlített, ám a fejes csúnyán fölé szállt, majd a hosszabbítás 9. percében Depay távoli lövését még védte Édouard Mendy, a kipattanóra Klaassen csapott le és a hálóba bombázott (0–2).

A pragmatikus hollandok tehát a hajrában döntötték el a találkozót, győzelmükkel óriási lépést tettek a továbbjutás felé, míg a szenegáliaknak rossz helyzetkihasználásuk mellett még a sérülések miatt is fájhat a fejük.