Hirdetés

Japán csoportgyőzelem, spanyol továbbjutás, német vb-búcsú

A győztes japán találat előtti beadás. Vonalon vagy kinn volt?
Fotó: Chen Cheng/Agerpres/Xinhua

2022. december 01., 23:14

Egészen elképesztő pillanatokat hozott a focivébé E csoportjának zárófordulója. Mind a négy gárda volt továbbjutó helyen.

2022. december 01., 23:14

A 2018-as labdarúgó-világbajnokságról csoportutolsóként kieső Németország hasonló helyzetbe került Katarban is, két forduló alatt csak egy pontot szerzett, egyedül volt nyeretlen a csoportból. Ráadásul a Costa Rica elleni csütörtök esti diadalával sem volt biztos, hogy továbbléphet.

Hirdetés

Papíron még Spanyolország is búcsúzhatott, de ehhez elég nagy balszerencse kellett volna, nagyon sokkal kellett volna Japántól kikapnia.

A Costa Rica–Németország mérkőzést Stéphanie Frappart vezette – ő az első női játékvezető férfi vb-meccsen.

Szinte egyszerre lőtte gólt a két világbajnok, előbb a németek szerezték meg a vezetést, Gnabry fejelte az alsóba a 10. percben. Túlfelől a 12. minutumban hasonlóan egy fejessel Morata vette be a kaput.

•  Fotó: Facebook/fifaworldcup Galéria

Fotó: Facebook/fifaworldcup

Ezt követően mindét nagyhatalom elfocizgatott, irányította a játékot, megtartotta minimális előnyét. Ezen állásoknál a spanyolok és a németek voltak ott a következő körben.

A pihenő után valami elképzelhetetlen történt, nem csak kiegyenlített, hanem átvette a vezetést előbb Japán, aztán Costa Rica is. Egy pillanatig mindkét világbajnok kieső helyen volt.

Pontosabban a 73. percig, amikor Havertz kiegyenlített. Ez nem is számukra, hanem a spanyoloknak volt jó, mert így már Japán mellett a hispánok voltak a csoport első két helyén.

A végjátékban a németek bebiztosították a győzelmüket, de tekintetük a másik találkozón volt, ahol arra vártak, hogy a spanyolok egyenlítsenek ki – így az ázsiaiak estek volna ki.

Nem született újabb gól, így Japán a katari világbajnokság legnagyobb meglepetését okozta azzal, hogy legyőzte Spanyolországot és megnyerte az E csoportot. A spanyoloké a második hely. Németország és Costa Rica búcsúzott.

Labdarúgó-világbajnokság, E csoport, 3. forduló:

Japán–Spanyolország 2–1 (0–1).
Gólszerzők: Doan (48.), Tanaka (51.), illetve Morata (12.).

Costa Rica–Németország 2–4 (0–1).
Gólszerzők: Tejeda (58.), Vargas (70.), illetve Gnabry (10.) Havertz (73., 85.), Füllkrug (90.).

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, E csoport

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Japán Japán
3
2
0
1
4-3
6
2
Spanyolország Spanyolország
3
1
1
1
9-3
4
3
Németország Németország
3
1
1
1
6-5
4
4
Costa Rica Costa Rica
3
1
0
2
3-11
3
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Kirúgták a Sepsi OSK korábbi edzőjét a harmadosztályú klubtól

Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.

Két év jogi harc után felmentették a csíki vezérszurkolót

Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.

Székelyhon

Gyerek is utazott a feje tetejére állt autóban

Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.

`
Krónika

Új romániai magyar pártot alapítana a Tisza székelyföldi aktivistája, de még nagyon sok a kérdőjel

Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.

Krónika

Semmi jóra nem lehet számítani, ha hatalomra kerül az AUR Kelemen Hunor szerint, aki az új magyar pártról is beszélt

Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.

Főtér

Grindeanuék nem gondolták komolyan, hogy Bolojan komolyan gondolja, most a PSD léte foroghat kockán

Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!