Olimpia

Hollandia magabiztosan búcsúztatta az Egyesült Államokat

Zátyi Tibor 2022. december 03., 19:14 utolsó módosítás: 2022. december 03., 19:50

Az egyenes kiesési szakaszához érkezett a katari labdarúgó-világbajnokság, az első nyolcaddöntőben Hollandia és az Amerikai Egyesült Államok találkozott, a hollandok Dumfries vezérletével magabiztos győzelmet aratva jutottak tovább.

Az Egyesült Államok nem tudta jól kihasználni helyzeteit Fotó: Mohamed Messara/EPA/Agerpres

Az amerikaiak Pulisic révén már a 3. percben megszerezhették volna a vezetést, ám ziccerben nem tudta legyőzni Nopperttet, míg a hollandok egy szépen felépített ellentámadás során Depay lövésével első lehetőségüket gólra is váltották. Az észak-amerikaiak birtokolták többet a labdát, ám fölényüket csak a játékrész végén tudták veszélyes lehetőségekké alakítani, ám eredménytelenül. A hollandok a szünet előtt ismét lecsaptak, az első gólhoz hasonlóan Dumfries készített elő, ezúttal pedig Blind volt a befejező ember.

Élvezetes, helyzetekben gazdag volt a második félidő is, mindkét kapu előtt nagyobbnál nagyobb helyzetek maradtak ki, az amerikaiak hajtották a szépítő gólt, míg a hollandok a meccs lezárását keresték. Az USA gólja végül érkezett is, a 76. percben Wright nyúlt bele a labdába, ami magasan felpördülve hullott a hálóba. Az amerikai fellángolás eddig tartott, nem sokkal később Dumfries használt ki egy védelmi hibát, így két előkészítést követően ő is betalált, egyben lezárta a meccset.

Hollandia magabiztosan nyerte a meccset és jutott a negyeddöntőbe, ahol az Argentína–Ausztrália továbbjutója lesz majd az ellenfele.