Olimpia

Hihetetlen izgalmak után Argentína és Lengyelország kéz a kézben lépett tovább

Zátyi Tibor 2022. november 30., 23:16 utolsó módosítás: 2022. november 30., 23:17

Sokan nem számítottak rá, ám végül egy a szaúdi játékos, Al Dawsari döntötte el a továbbjutó sorsát a labdarúgó-világbajnokság C csoportjában: Argentína simán verte Lengyelországot, míg Mexikó saját magát hibáztathatja a búcsú miatt.

Messi kihagyott egy büntetőt, míg Lewandowski nem volt veszélyes az argentin kapura Fotó: Friedemann Vogel/EPA/Agerpres

A szerda esti meccsen a lengyelek csak a tizenhatosukat védték, támadásban nem voltak sehol, az argentinok egykapuztak, ám Szczesny mindent védett – köztük Messi tizenegyesét is –, az első játékrészben hét alkalommal hárított.

A másik meccsen Mexikó uralta a meccset Szaúd-Arábia ellen, ám komoly helyzeteit nem tudta kihasználni, így ott is 0–0-nál jött a szünet.

A második félidőben kevesebb mint egy perc után betalált Argentína, Mac Allister góljával került előnybe és átvette a vezetést a csoportban. A másik meccsen Mexikó is hamar megszerezte a vezetést, ám ahhoz, hogy feljöjjön a második helyre, további gólokra lett volna szüksége.

És érkezett is az újabb találat, Chavez távolról bődületes nagy szabadrúgásgólt lőtt.

Visszatérve a lengyelek meccsére, Lewandowskiék továbbra sem tudtak veszélyesen játszani, Alvarez gólját követően pedig még nagyobb bajba kerültek – már csak a kevesebb sárga lapjuk miatt előzték meg a mexikóiakat.

Az észak-amerikaiak pedig tovább rohamozták a szaúdiak kapuját, így kés élén függött a lengyelek továbbjutása. Hat, illetve hét perc hosszabbítást mutattak fel a meccseken. A dél-amerikaiak elpasszolgatták az időt, de egy gyors támadás még indítottak, ám Tagliafico emelését a gólvonalról kellett mentsék a lengyelek – ezzel véget is ért a meccs, 2–0-ra nyert Argentína és csoportelsőként jutott tovább.

A másik meccsen pedig a kitámadó Mexikó végül elvérzett, egy labdaszerzést követően szépen felépített támadás végén Al Dawsari közelről lőtt gólt, beállítva a 2–1-es végeredményt.

A nyolcaddöntőben szombaton 21 órakor Argentína Ausztráliával meccsel, míg vasárnap 17 órakor a lengyelek Franciaországgal találkoznak.