Hirdetés

Elpasszolgatták az időt a marokkói–horvát focimeccsen

Nehéz volt eldönteni, hogy valóban focimeccset játszottak-e
Fotó: Abir Sultan

2022. november 23., 14:07

Teljes unalom jellemezte a szerda déli párharcot. Nagyon ügyelt mindkét nemzeti gárda, hogy ne kapjon ki. Mi cserébe nézhettünk egy harmatgyenge produkciót.

2022. november 23., 14:07

Szerdán délben a katari labdarúgó-világbajnokság F csoportjának első meccsén a négy évvel ezelőtti ezüstérmes Horvátország Marokkóval találkozott, amely 2018-ban is szerepelt a tornán, de akkor a csoportkörben ragadt.

Hirdetés

Nem sok minden történt az első félórában, a csapatok eseménytelenül gyűrték egymást, még csak helyzetecskéket sem alakítottak ki. Valamelyest a szünet előtt élénkült meg a játék, ekkor az európai gárda elkezdett focizni, előbb Vlasic közeli próbálkozását az utolsó pillanatban blokkolta a védő, hogy aztán Modric lövése ment kicsivel fölé.

A második felvonásban sem kockáztatott egyik csapat sem. Főképp távoli lövésekkel tették próbára a hálóőröket. Mintha mindkét válogatott azzal számolt volna a vébé előtt, hogy az első párharcon ne szenvedjen vereséget.

A katari torna harmadik gólnélküli találkozója volt, de ez a mérkőzés az eddigi legszürkébb volt.

Labdarúgó-világbajnokság, F csoport, 1. forduló:

Marokkó–Horvátország 0–0.

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, F csoport, 1. forduló

2022. 11. 23. 12:00Marokkó MarokkóHorvátország Horvátország0-0
2022. 11. 23. 21:00Belgium BelgiumKanada Kanada1-0
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Félbeszakadt az FK Csíkszereda galaci mérkőzése

A 81. percben a stadion világítóberendezésének meghibásodása miatt félbeszaszadt a Galaci Oțelul és az FK Csíkszereda hétfő késő délutáni találkozója a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 23. fordulójában.

Példátlan összegű bírságot kapott a szövetségtől az FK Csíkszereda

Minden eddiginél nagyobb bírságot szabott ki az FK Csíkszeredára a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága. A testület szerdai ülésén több mint 25 ezer lejre büntette a klubot, a székely és magyar szimbólumok használata miatt.

Székelyhon

Szánkózásból tragédia Gyergyóremete közelében

Halálos kimenetelű baleset történt Gyergyóremete közelében szombaton, amikor az autó után vontatott szán felborult.

`
Krónika

Jelentett a román titkosszolgálatnak a kétszeres BEK-győztes erdélyi magyar sikeredző

Beszervezte a román kommunista rezsim elnyomó gépezete, a Securitate a legsikeresebb erdélyi magyar futballedzőként nyilvántartott Kovács Istvánt – tárta fel a Gazeta Sporturilor román sportlap.

Krónika

Magyar vagy román volt-e Hunyadi János és fia, Mátyás? Kolozsvári kerekasztal-beszélgetés történészekkel

Milyen nemzetiségű volt Hunyadi János és fia, Mátyás? Magyar és román történészek kolozsvári kerekasztal-beszélgetés keretében járták körül, miként lett Hunyadi Jánosból és fiából, Mátyásból a román és a magyar történelem közös szereplője.

Főtér

Vadim Tudor AUR-os lánya mosolyogva vágja a piros-fehér-zöld tortát, síró Orbán nézi a faliképről – hírek pénteken

Nem biztos, hogy áprilistól megszűnik a lakossági gázársapka. Több ezer kilométernyi elektromos kerítést építenek országszerte a medvék távoltartására.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!