
Habár Argentína meglepő vereséggel kezdte a világbajnokságot, amikor a szaúdiaktól 2–1-re kikapott, hamar összeszedte magát és 2014 után ismét finálét játszik, ahol Franciaország vagy Marokkó lesz az ellenfele.
Az elődöntőben mindkét fél óvatosan kezdett, magabiztos védekezésre és minimális rizikójú játékra rendezkedett be, így nem csoda, hogy sokáig gyakorlatilag semmi sem történt, a két tizenhatos között zajlott a játék.
Fél óra játékot követően pörgött fel a meccs, egy kiugratást követően Julián Álvarez tizenegyest harcolt ki, amit Lionel Messi magabiztosan értékesített. A labdát többet birtokló horvátok nem tudtak újítani, egy szögletüket követően kerültek még nagyobb bajba, ellentámadásba lendült a dél-amerikai gárda, Julián Álvarez ha kis szerencsével is, de növelte az előnyüket.
A szünetet követően is átengedték a labdát a horvátoknak az argentinok, az előző kiírás ezüstérmese nem tudott feljavulni, habár érkeztek a friss labdarúgók a pályára, nem tudtak veszélyesek lenni.
A meccs a 69. percben dőlt el, ekkor Messi dolgoztatta meg Josko Gvardiolt, majd a hétszeres aranylabdás visszagurítását Álvarez lőtte közelről a hálóba.
Innentől ismét leült a meccs, az argentinok a hármas sípszót várták, a horvátok a szépítő találatot keresték – habár a hajrában volt rá lehetőségük, ez elmaradt.
Argentína a története során hatodszor játszhat vb-döntőt – kétszer nyert (1978, 1986), háromszor veszített (1930, 1990, 2014) –, míg a horvátoknak marad szombati bronzmeccs.
Megkezdte a 2026/2027-es jégkorongszezonra való felkészülést a Csíkszeredai Sportklub. A megmaradt hazai maghoz több tehetséges fiatal csatlakozott, a csapat pedig keményen dolgozik, hogy a bajnokságok rajtjára minden tekintetben készen állhassanak.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!