
A labdarúgó-világbajnokság döntőjéhez – de majdnem az egész tornához – hasonlóan a Székely Sport tippversenye is a végletekig kiélezett volt: az egy hónapos versengés alatt több játékos kedvű olvasónk is vezette a ranglistát (leghosszabb ideig Szentes Szilárd állt az élen, az elődöntők előtt még vezetett, ám végül kicsúszott az első tízből), többen izgulhattak a legvégén, hogy kié lesz a fődíj.
Végül egyetlen pont döntött a fődíjról, és mekkora harc volt érte! Laoce nicknevű olvasónk, Szász Lajos még nyolc pont hátrányban volt az elődöntők előtt, innen sikerült fordítania, és 23 pontot hozott össze a maximális 28-ból. Díja egy 4500 lej értékű Flanco vásárlási utalvány, amit bárhol fel lehet használni az országban.
A második helyen Molnár Attila végzett, aki az első helyezetthez hasonlóan ugyanazokat a tippeket tette meg az utolsó négy meccsre, és a 14. helyről jött fel a másodikra, így ő készülhet a 2520 lej értékű wellnesshétvégére Székelyudvarhelyen a Septimiában.
A harmadik helyen három olvasónk is azonos pontszámmal (200) végzett, így köztük a több telitalálat döntött: Bigyi Csaba (12 telitalálat) állhatott fel a képzeletbeli dobogó legalsó fokára, míg Szabó Zoltán (10) és Zoltano nicknevű (10) felhasználónk lett a negyedik. Bigyi Csaba díja egy 1000 lej értékű napszemüveg-utalvány a Lehel Optikában.
Az összetett ranglistán egyik kolléganőnk, Tóth Gödri Iringó következik, aki az egész tippverseny mezőnyében egyedülálló módon 16 telitalálatot ért el, ám az ő eredményeit a versenyszabályzatban leírtak alapján nem számíthattuk bele a végső rangsorba, így a hatodik helyen Kopacz Tibor zárt. A 7–9. helyen a 198 pontos Vidi81, Șerban Peneghi és Barnus Gere trió következik. A tizedik helyen is hárman végeztek holtversenyben (197 pont): Brebán Alfréd, Tuzson Mónika és Szakács Szilárd. Itt a több telitalálat döntött, ebben Brebán Alfréd volt jobb (10, illetve 8 és 7), ezért ő lett a tizedik. A 4–10. helyezettünk fejenként két rekesz sört (40 üveg) és két doboz (24 csomag) szarvasgombás csipszet kap a Csíki Sör jóvoltából.
2921 felhasználó, 144 635 tipp, 175 csoport – számokban röviden összefoglalva az idei tippversenyünk (ez kétszerese a tavalyi Eb-tippversenyünknek!). A legnépesebb csoport a Csíkszeredában és környékén élőket egybetömörítő volt, itt hetvenen versengtek egymással. A második legtöbb felhasználót összegyűjtő csoport a Háromszék elnevezésű volt, hatvankét Sepsi OSK-szimpatizáns tippelővel. A harmadik helyen pedig a gyergyószentmiklósiak végeztek, harminchárom játékos kedvű tippelővel. Gratulálunk a nyerteseknek! És természetesen mindenkinek, aki végig velünk volt és tippelt a világbajnokság során a Székely Sporton. Amint átadjuk a díjakat, személyesen is bemutatjuk nyerteseinket.
Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.
Másfél hónap alatt oldódott meg Nyikita Melnyicsuk vízumproblémája, így a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa megérkezett az országba és hamarosan csatlakozik a társaihoz.
Gázspray-jel és elektromos sokkolóval hatolt be egy szentegyházi lakos otthonába három fiatal férfi, ahol a háztulajdonost bántalmazták, majd elvették tőle a telefonját és 800 lejt. A gyanúsítottak előzetes letartoztatásba kerültek.
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
Minden eddigi fellépését túlszárnyaló koncertet tartott a nyáron a csíksomlyói nyeregben a gyergyószentmiklósi Bagossy Brothers Company. A Médiatár kisfilmje, a Bagossy a nyeregben megmutatja, hogyan épült fel ez a különleges est a háttérben.
További hírek: petíció indult, hogy a repülőn utazó családtagokat egymás mellé ültessék a légitársaságok. Egy Maros megyei sofőr az önkívület határára itta magát, utána volán mögé ült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!