Hirdetés

Casemiro villant és továbblőtte a brazilokat

Casemiro a védekezésből is kivette a részét
Fotó: Wang Lili

2022. november 28., 20:17

A címvédő Franciaország után Brazília is továbbjutott a labdarúgó-világbajnokság egyenes kiesési szakaszába, miután a G csoport második fordulójában, hétfőn kora este 1–0-ra legyőzte Svájcot.

2022. november 28., 20:17

A vébé egyik leggyengébb első félidejét láthatták azok, akik végigkövették a mérkőzést. A svájciak csak a védekezéssel foglalkoztak – habár két szögletet is elvégezhettek, egy kapura lövési kísérletük sem volt. A brazilok habár megnyerték az ebben a mutatóban kiírt versenyt, Vinícius Junior akrobatikus lövésén kívül – amitt Sommer magabiztosan védett – nem jártak közel a gólhoz.

A szünet sem hozott változást a játékba, a svájciak kizárólag a védekezésre koncentráltak, míg a brazilok minimális kockázatot vállalva klasszisaik villanásában bíztak. Így lőtt gólt Vinícius is, amit azonban hosszas videóbírózás után les miatt érvénytelenítettek.

Hirdetés

Lassan csordogált a játék, aztán a hajrá kezdetén Rodrygo lekészítését Casemiro lőtt dropból parádés gólt.

Megelevenedett a játék, Svájcnak is fociznia kellett, ám a helyzetek a brazilok előtt adódtak, ám Vinícius és Rodrygo sem tudta növelni az előnyt.

Brazília 1–0-ra megnyerte a meccset és továbbjutott a nyolcaddöntőbe. Svájcra pedig nagyon kemény feladat vár az utolsó fordulóban, amikor Szerbiával játszik a továbbjutásért.

Labdarúgó-világbajnokság, G csoport, 2. forduló
Brazília–Svájc 1–0 (0–0),
gólszerző Casemiro (83.)

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, G csoport, 2. forduló

2022. 11. 28. 12:00Kamerun KamerunSzerbia Szerbia3-3
2022. 11. 28. 18:00Brazília BrazíliaSvájc Svájc1-0

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, G csoport

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Brazília Brazília
2
2
0
0
3-0
6
2
Svájc Svájc
2
1
0
1
1-1
3
3
Kamerun Kamerun
2
0
1
1
3-4
1
4
Szerbia Szerbia
2
0
1
1
3-5
1
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Megvetné a lábát a Szuperligában a két székelyföldi klub – kik lehetnek a legfőbb vetélytársaik?

A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.

Döntetlennel hangolt a bajnoki rajtra a Sepsi OSK

Utolsó felkészülési mérkőzését vívta a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének rajtja előtt. Ovidiu Burcă együttese a másodosztályú Marosvásárhelyi ASA ellen 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán.

Székelyhon

Ma reggeli jelentés: a férfi lábán ejtett sebeket a medve

Medve harapott meg egy 47 éves férfit Argeș megyében – jelentette hétfőn a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.

`
Krónika

„Ha Isten velünk, ki lehet ellenünk?” – Sorstársain segít a daganatos betegséget legyőző marosvásárhelyi orvos

A Jóisten, családja és a sport adott erőt Kelemen-Nemes Kinga neurológus rezidensnek, akinek nemrég daganatos megbetegedéssel kellett szembenéznie. A marosvásárhelyi orvos most segíteni szeretne a rákos betegeken és családtagjaikon.

Krónika

Orbán Viktor ott lesz a Tusványoson, regisztrálást és fényképes igazolványt kérnek a közönségtől

A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) szervezői megerősítették, hogy Orbán Viktor idén is ott lesz a tusnádfürdői rendezvényen. A volt kormányfő előadásán való részvétel regisztrációhoz kötött.

Főtér

Bréking: Az Európai Bizottság bepereli a román államot…

… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!