Hirdetés

Casemiro villant és továbblőtte a brazilokat

Casemiro a védekezésből is kivette a részét
Fotó: Wang Lili

2022. november 28., 20:17

A címvédő Franciaország után Brazília is továbbjutott a labdarúgó-világbajnokság egyenes kiesési szakaszába, miután a G csoport második fordulójában, hétfőn kora este 1–0-ra legyőzte Svájcot.

2022. november 28., 20:17

A vébé egyik leggyengébb első félidejét láthatták azok, akik végigkövették a mérkőzést. A svájciak csak a védekezéssel foglalkoztak – habár két szögletet is elvégezhettek, egy kapura lövési kísérletük sem volt. A brazilok habár megnyerték az ebben a mutatóban kiírt versenyt, Vinícius Junior akrobatikus lövésén kívül – amitt Sommer magabiztosan védett – nem jártak közel a gólhoz.

A szünet sem hozott változást a játékba, a svájciak kizárólag a védekezésre koncentráltak, míg a brazilok minimális kockázatot vállalva klasszisaik villanásában bíztak. Így lőtt gólt Vinícius is, amit azonban hosszas videóbírózás után les miatt érvénytelenítettek.

Hirdetés

Lassan csordogált a játék, aztán a hajrá kezdetén Rodrygo lekészítését Casemiro lőtt dropból parádés gólt.

Megelevenedett a játék, Svájcnak is fociznia kellett, ám a helyzetek a brazilok előtt adódtak, ám Vinícius és Rodrygo sem tudta növelni az előnyt.

Brazília 1–0-ra megnyerte a meccset és továbbjutott a nyolcaddöntőbe. Svájcra pedig nagyon kemény feladat vár az utolsó fordulóban, amikor Szerbiával játszik a továbbjutásért.

Labdarúgó-világbajnokság, G csoport, 2. forduló
Brazília–Svájc 1–0 (0–0),
gólszerző Casemiro (83.)

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, G csoport, 2. forduló

2022. 11. 28. 12:00Kamerun KamerunSzerbia Szerbia3-3
2022. 11. 28. 18:00Brazília BrazíliaSvájc Svájc1-0

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, G csoport

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Brazília Brazília
2
2
0
0
3-0
6
2
Svájc Svájc
2
1
0
1
1-1
3
3
Kamerun Kamerun
2
0
1
1
3-4
1
4
Szerbia Szerbia
2
0
1
1
3-5
1
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Ilyés Róbert: kockáztatnunk kellett, de a csapat jelesre vizsgázott

Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.

Az FK Csíkszereda elhozta a pontokat a galaci katlanból (videóval)

A szezon eddigi legjobb idegenbeli játékával aratott fontos győzelmet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első fordulójában, szombaton 3–2-re legyőzte a Galaci Oțelult, és nagy lépést tett a bennmaradásért zajló harcban.

Székelyhon

Döntött a kormány: július 1-jétől nő a minimálbér

Elfogadta a kormány csütörtöki esti ülésén azt a határozatot, amely szerint július 1-től a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő a bruttó minimálbér.

`
Krónika

Széchenyi-díjjal tüntették ki Dávid Gyula irodalomtörténészt

A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.

Krónika

Az erdélyi magyar kulturális és tudományos élet meghatározó szereplőit is kitüntették

A március 15-i magyar állami kitüntetések idei díjazottjai között több erdélyi alkotó és szakember neve is szerepel.

Főtér

A marosvécsi kastély úrnőitől a maszkulin honleányokig

A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!