Olimpia

Becsúszott egy ausztrál gól az eseménytelen meccsen

Sebestyén Ervin 2022. november 26., 15:04

Újabb mérkőzés járt le a katari labdarúgó-világbajnokságon, viszont ez sem az izgalmakról marad emlékezetes. Tunézia 1–0-s vereséget szenvedett el Ausztráliától, így nagyon messze kerültek a továbbjutástól.

Tunézia nem sokat tett azért, hogy győzzenek az ausztrálok ellen Fotó: Zheng Huansong

Szombat délben a Tunézia–Ausztrália párharccal indult a mérkőzések sora, amelynek az elején semmi érdemleges nem történt. Szinte a semmiből érkezett az ausztrálok vezetőgólja, egy megpattanó labdát tökéletesen csúsztatott a hosszúba Mitchell Duke (0–1), a tunéziai kapusnak esélye sem volt a védésre.

A hátralévő idő javarészt úgy zajlott, mint az idei vébé legtöbb 0–0-s meccsén, egyik kapu sem forgott veszélyben, nem kockáztattak a csapatok. A félidő végén Mohamed Drager próbálkozásába az utolsó pillanatban belevetődött egy védő, majd Youssef Msakni is lőhetett, viszont ő sem talált kaput.

A második játékrész egyetlen említésre méltó momentuma Wahbi Khazri lehetősége volt a 88. percben, azonban Mathew Ryan hárítani tudott. Maradt az 1–0-s ausztrál előny, amely így két játéknap után három pontot gyűjtött és minden esélye megmaradt a továbbjutásra.