Olimpia

Az argentinok sorsdöntő meccsén működik közre Kovács István

Székely Sport 2022. november 25., 14:44

Már a harmadik mérkőzésen kap feladatot a katari labdarúgó-világbajnokságon Kovács István, aki ezúttal is negyedik játékvezetőként tevékenykedik.

A nagykárolyi játékvezető a C csoport 2. fordulójában szombaton 21 órától kezdődő Argentína–Mexikó összecsapáson működik közre, amelyen az olasz Daniele Orsato munkáját segíti.

A végső győzelemre esélyesnek tartott argentin válogatott nagy meglepetésre 2–1-re kikapott Szaúd-Arábiától az első meccsén, így a lengyelekkel 0–0-s döntetlent játszó Mexikó ellen nagy szüksége van a három pontra, ellenkező esetben komoly veszélybe kerül a csoportból való továbbjutása.

Kovács István a világbajnokság nyitómérkőzésén (Ecuador–Katar 2–0) és a H csoport első találkozóján (Uruguay–Dél-Korea 0–0) szintén negyedik játékvezetőként szerepelt.