Olimpia

A végéig hajszolták az egyenlítő találatot a walesiek

Gergely Imre 2022. november 21., 23:26 utolsó módosítás: 2022. november 21., 23:28

A katari labdarúgó-világbajnokság hétfői napjának esti mérkőzésén megszületett az első döntetlen is. Az amerikaiak vezettek, a walesiek egyenlítettek, elosztották a pontokat.

A két válogatott legjobbja: Bale bevágta a tizenegyest, Pulisic gólpasszt adott Fotó: Neil Hall/Agerpres/EPA

Amerikai rohamokkal kezdődött a mérkőzés, az első negyedórában Henessey több nagy védéssel őrizte meg a kapuját a góltól. A walesi csapatnak ebben a periódusban az sem tűnt könnyűnek, hogy elrugdossák a tizenhatosuk közeléből a labdát.

Az amerikaiak fölénye a 35. percben ért góllá, amikor Pulisic ugratta ki remekül Weaht, és a legendás George Weah (Libéria köztársasági elnöke) fia megszerezte a vezetést. A meccs innen lett színvonalasabb, Bale-ék is elkezdtek támadni. Az addigi amerikai lendület egyre fogyott, legjobbjuk, Pulisic is beleszürkült a mezőnybe.

A második félidőben már Wales diktálta a ritmust, és ez egy büntetővel sikerhez vezetett. Bale ellen szabálytalankodott az egyik amerikai hátvéd a 82. percben, és a jogosan befújt tizenegyest bebombázta a sértett.

Az utolsó percek és a hosszabbítás már nem hozott szép focit, több volt az időhúzás és a szintén ennek látszó sérülés. Végül 1–1 maradt a végeredmény.